- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Crnom Gorom
19. 08. 2023.
11:27 >> 11:27
1
DEVASTACIJA
DPS Žabljak: Vlada da zaštiti NP Durmitor
Žabljački DPS optužio je partijske aktiviste Demokrata i Durmitorske inicijative da vrše potpunu devastaciju Nacionalnog parka Durmitor. Upozorili su da će, ukoliko ne dođe do hitne intervencije nadležnih institucija, biti prinuđeni da preduzmu određene aktivnosti i sprovedu poštovanje zakona onako kako je to propisano važećim pozitivno pravnim normama naše države.
"Sječom šume od strane partijskih aktivista Demokrata i Durmitorske inicijative, konstituenata lokalne vlasti na Žabljaku, vrši se potpuna devastacija Nacionalnog parka Durmitor, ali i čini svojevrsan zločin prema prirodi. I pored činjenice da je NP Durmitor pod zaštitom UNESCO te da je strogo zabranjena eksploatacija šume iz ovog dragulja naše opštine nažalost svjedočimo gotovo svakodnevnom ugrožavanju njegove pejzažne ljepote i urušavanju njegovog biodiverziteta”, navodi se u saopštenju.
Iz DPS-a kažu da da lokalna vlast ne samo da ne mari za tu činjenicu, nego, kako tvrde, podspješuje takva činjenja .
“Dajemo punu podršku nevladinim aktivistima koji se bore za zaštitu prirode i očuvanje NP Durmitor, jer sasvim sigurno da ukoliko se ovakvo stanje nastavi, šumi Nacionalnog parka Durmitor slijedi pustoš i prirodna katastrofa”. navodi se u saopštenju.
Pozvali su Vladu Crne Gore, Ministarstvo ekologije, prostornog planiranja i urbanizma, kao i Upravu za šume da što hitnije reaguju i zaštite NP Durmitor.
“Upozoravamo da ukoliko ne dođe do hitne intervencije nadležnih institucija, bićemo prinuđeni da preduzmemo određene aktivnosti i sprovedemo poštovanje zakona onako kako je to propisano važećim pozitivno pravnim normama naše države”, navodi se u saopštenju.
Коментари1
Остави коментар