- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Hronika
19. 04. 2023.
13:46 >> 13:57
AKCIJA POLICIJE
Procesuirane tri osobe zbog sumnje na uličnu prodaju droge
Zbog sumnje na uličnu prodaju droge podgorička policija je uhapsila D. P. (28) iz Danilovgrada i pokrenula krivični postupak protiv maloljetnika kod kojeg je pronađeno pakovanje sa sadržajem biljne materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana, a koju je dobavio od Danilovgrađanina. I policija u Baru zbog sumnje na isto krivično djelo uhapsila je Baranina E.B. (38).
Kako navode u saopštenju podgoričke policije, 17. aprila u Ulici Marka Mašanovića službenici su kontrolisali maloljetno lice staro 15 godina i kod njega pronašla pakovanje sa sadržajem biljne materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana, težine oko 21 gram.
"Od njega su prikupljenja obavještenja u prisustvu roditelja, nakon čega je obaviješten državni tužilac za maloljetnike u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da se protiv njega podnese krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Policija je došla do sumnje da je maloljetnik opojnu drogu kupio od D.P. (28) iz Danilovgrada. Policija je, postupajući po naredbi nadležnog sudije, izvršila pretres stana i drugih prostorija koje koristi D.P., kao i vozila, kojom prilikom su pronađene i oduzete dvije vage za precizno mjerenje, 90 sjemenki biljke marihuana, tragovi praškaste materije za koju se sumnja da je kokain, predmeti namijenjeni za prepakivanje opojne droge, kao i novac u iznosu od 1.880 eura za koji se sumnja da potiče od ulične prodaje narkotika", navode u saopštenju policije.
D.P. je po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
I službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar uhapsili su osobu osumnjičenu za krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
"Policija je izvršila pretres porodične kuće koju koristi E.B. (38) u Starom Baru. Pronađene su materije za koje se sumnja da su opojna droga marihuana i amfetamin radi, kao i vaga za precizno mjerenje. Sumnja se da je ovo lice drogu držalo u kući radi dalje preprodaje. Uz krivičnu prijavu E.B. priveden je tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici na dalju nadležnost", navode u policiji.
Коментари0
Остави коментар