- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Izbori 2025
09. 04. 2025.
09:18 >> 09:18
Građanski pokret za Herceg Novi: Marginalizovanjem znanja trpi cijeli grad
Građanski pokret "Idemo" saopštio je da da nijedna partija u Herceg Novom, ni iz bliza nema broj školovanih, obrazovanih, stručnih pojedinaca koji žive u Herceg Novom, koji bi, kako su istakli, mogli da se upuste u ozbiljne izazove struke. Kako su kazali, sadašnje partije na vlasti u Herceg Novom imaju mnogo manje kvalitetnih kadrova u poređenju sa vanpartijskim ljudima.
"Visoki funkcioneri, rukovodioci sekretarijata, odjeljenja, direktori, s nekim izuzecima, uglavnom su birani po partijskoj podobnosti, a ne po ličnim kvalifikacijama, znanju, iskustvu i dokazanim upravljačkim i organizacionim sposobnostima. To ima za posljedicu pomanjkanje odgovornosti uz obavezno stvaranje vazalnog, političkog odnosa zaposlenih, koji postaju poslušna partijska vojska, aktivna u vrijeme izbora", saopšteno je iz tog pokreta.
Prema njihovim riječima, marginalizovanjem znanja trpi cijeli grad, unižava se vrijednost struke, štetni efekti se uočavaju i bez ozbiljnih analiza i revizija rada i poslovanja. Poručuju da srljanje u finansijske i tehničke štete je sve veće, uz produbljivanje jaza između obrazovanih i sposobnih, s jedne strane, a privilegovanih partijskih dužnika, s druge.
"Nakon izbora pokrenućemo pitanje depolitizacije rukovodećih radnih mjesta sa raspisivanjem konkursa za izbor po školskim i iskustvenim kvalifikacijama, sa kontrolom svih neadekvatno stečenih ili 'podrum' (fakultetskih) diploma. Napredak je moguć jedino s takvim ljudima. Građanski pokret "Idemooo!" založiće se da svakom građaninu, bez obzira na partijsku, nacionalnu ili vjersku opredjeljenost, a s fokusom na znanju, iskustvu i školskoj spremi, budu obezbijeđeni ravnopravni konkursni uslovi za rukovodeća radna mjesta. Za nas su: obrazovanje, znanje i iskustvo na prvom mjestu! Put u sistemske promjene je postavljanje odgovornih ljudi na odgovorna mjesta i uspostavljanje vertikale unutrašnje odgovornosti", piše u saopštenju
Коментари0
Остави коментар