У току
18. 09. 2023. 12:11 >> 06:31
ЈОВАНОВИЋ И ДУЛОВИЋ
Сарајево: Ухапшени наводни сарадници кавачког клана
Душко Јовановић Гиба и Дарко Дуловић из Србије који се сумњиче да су као плаћене убице радили за кавачки клан ухапшени су у недјељу у Сарајеву, сазнаје Истрага.ба.
Јовановић и Дуловић су боравили у елитној згради Сарајево Тоwер у насељу Пофалићи гдје су претходно изнајмили стан у којем су били смјештени. Они су ухапшени по Интерполовој потјерници из Србије.
Душан Јовановић Гиба је, као, наводно, плаћени убица, довођен у везу са ликвидацијама припадника шкаљарског клана. Његово име помињано је и током суђења Вељку Беливуку и Марку Миљковићу. Свједок Бојан Хрватин је пред Специјалним судом у Београду изјавио да је Јовановић Гиба на Крфу ликвидирао Алана Кожара и Дамира Хаџића, припаднике шкаљарског клана.
“У јулу, неколико дана прије атентата на Крфу, са браћом Будимир и њихова два друга сам од стране Марка Будимира упитан да ли хоћу да учествујем у послу и да је у питању 250.000 еура. Рекао је да ће требати неке ограде да се прескачу и питао како ми је рука, јер је прије тога оперисана. Одбио сам, јер нисам могао. Након неколико дана сам прочитао у медијима за Крф, послије ми је потврђено да је то то”, рекао је Хрватин.
Он је навео да је потом у септембру Душан Јовановић, ког познаје из Централног затвора, био у бази са Марком Миљковићем.
“Мијковић ми је рекао да је Душан Јовановић један од егзекутора Кожара и Хаџића”, посвједочио је Хрватин.
Према извјештајима са апликације Скy које је раније објавио Крик, убиство Алена Кожара и Дамира Хаџића наредили су Радоје Звицер и Дарко Шарић. Иако је требао учествовати у убиству, Вељко Беливук се повукао из операције.
„Звицер је као замјену послао Милоша Јеврића, а Шарић је послао Душана Јовановића. Логистичку улогу, од Беливука је преузео Стефан Андрејић (Шарићев сарадник)“, пише у извјештају којег је објавио Крик.
Подсјетимо, убијени Ален Кожар у једном периоду скривао се у Сарајеву. Те 2019. године у Сарајеву је ухапшен наводни плаћени убица Дер Чаба који је планирао да убије Алена Кожара.
Осим Гибе Јовановића, у Сарајеву је ухапшен и Дарко Дуловић. Њему се раније судило за убиство Синише Милића, блиског сарадника Луке Бојовића. Током поступка Дуловић је био у бјекству. Крајем децембра прошле године Виши суд у Београду га је ослободио одговорности да је а је 19. јуна 2018. на Аутокоманди помагао у убиству припадника “шкаљарског клана” Синише Милића Боскета (45), пријатеља Луке Бојовића.
Према оптужници, Дуловић се теретио да је своју “рено лагуну” позајмио непознатом мушкарцу који је користио тај ауто у Боскетовој ликвидацији. Исти аутомобил је убица користио и кад је, уочи злочина, на новобеоградском бувљаку купио телефон којим је потом даљински активиран експлозив постављен под Милићев џип.
Дуловић је, иначе, четири мјесеца послије убиства Милића ухапшен у БиХ и изручен Црној Гори ради издржавања двоипогодишње казне због трговине хероином, послије чега је пуштен на слободу и од тад му се губи сваки траг. Такође је одраније познат и српској полицији.
Дуловић је први пут у Босни и Херцеговини ухапшен 2018. године.
Коментари 0
остави коментар