Mina [ I. P. ]

20. 02. 2022. 12:01   >>  12:02

SKIJAŠKO TRČANJE

Norvežanka Tereza Johaug ponovo zlatna

Norvežanka Tereza Johaug pobijedila je u skijaškom trčanju, u disciplini masovni start na 30 kilometara i osvojila treću zlatnu olimpijsku medalju na Igrama u Pekingu.

Ona je trijumfovala u vremenu sat, 24 minuta i 54 sekunde. To je njeno četvrto zlato, a ukupno šesto olimpijsko odličje u karijeri.

U Pekingu slavila je u trkama na 15 kilometara skijatlona i 10 kilometara klasičnim stilom.

Iz Sočija ima srebro i bronzu.

Drugo mjesto zauzela je Amerikanka Džesi Digins i postala prva takmičarka koja je osvojila medalju u ovoj disciplini, a nije iz Evrope.

To je njeno drugo odličje u Pekingu, pošto je bronzana bila u sprintu.

Pobjedničko postolje kompletirala je Finkinja Kertu Niksanen i osvojila drugu medalju na ovim Igrama.

Bila je srebrna u trci na 10 kilometara klasičnim stilom. Među najbržih pet našle su se još Šveđanka Jona Sundling i Ruskinja Tatjana Sorina.

Hrvatica Vedrana Malec trku je završila na 52, a Slovenka Neža Zerjav na 53. mjestu.