O.Z. [ Mina ]

18. 02. 2022. 12:36   >>  12:38

ZLATNI I NA 15 KM

Johanes Tignes Bo nastavio dominaciju

Norveški biatlonac Johanes Tignes Bo osvojio je zlatnu medalju u trci masovnog starta na 15 kilometara.

To je njegovo četvrto najsjajnije odličje u Pekingu, a peto u karijeri.

On je pored četiri promašaja na četiri gađanja bio neuhvatljiv za konkurenciju i trijumfovaop u vremenu 38 minuta i 14,4 sekunde.

Srebrno odličje pripalo je Šveđaninu Martinu Ponsiluomi, zvaničnom svjetskom šampionu u sprintu, koji je sadva promašaja imao 40,3 sekunde zaostatka.

Do bronze je stigao Norvežanin Vetle Sjaštad Kristijansen, sa zaostatkom od minut i 12 sekundi, uz tri promašaja.

Kristijansen je spriječio francuskog asa Kentana Fijoa-Majea da dođe do šeste medalje na ovim Igrama, pošto je trku završio kao četvrtoplasirani.

Biatlonci su tom trkom završili olimpijski program u Pekingu, a sljedeća takmičenja Svjetskog kupa na programu su 5. i 6. marta u finskom Kontiolahtiju.