Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Vaterpolo

S.V.

06. 02. 2025. 18:46 >> 19:07

Primorac u četvrtfinalu: Vučković riješio dramu sa BVSC-om

Primorac je u četvrtfinalu Evrokupa, nakon što je u novoj goleadi savladao mađarski BVSC u Kotoru 17:16. U prvom meču bilo je neriješeno 16:16.

Gosti su poveli preko Konarik iz peterca, ali je do kraja uvodnog dijela Primorac diktirao ritam. Preokrenuo je na 2:1, a nakon što je Masaro odbranio peterac, Vučković je donio dva gola prednosti 4:2. BVSC je do kraja prve četvrtine smanjio na 4:3.

Tatrai je na početku druge dionice izjednačio 4:4, ali je u narednom napadu Ćetković vratio prednost Kotoranima 5:4. Tim Vjekoslava Paskovića je potom propustio priliku za plus dva i pao u igri, što je gost kaznio.

Mesaroš je prvo iz kontranapada vratio stvari na početak 5:5, na nešto malo manje od šest minuta prije odlaska na veliki odmor.

Trećim golom Tatrai je donio preokret, a onda je Konarik realizovao peterac i prvi put donio Mađarima dva gola prednosti 7:5.

Seriju gostiju 3:0 prekinuo je Šušijašvili 7:6, na 2.39 do kraja druge četvrtine.

Gosti su u još dva navrata imali plus dva, ali je naš tim u završnici tog perioda regovao, pa se Šušiašvili pobrinuo da na polovini utakmice rezultat bude izjednačen 9:9.

Treću četvrtinu Primorac je odigrao izvanredno. Mršić je na početku treće četvrtine nakon kontranapada donio preokret, a seriju Kotorana od 3:0 prekinuo je Mesaroš 10:10.

Mršić je bio nezaustavljiv u trećem periodu, pa je postigao tri gola u nizu i donio svom plus četiri 14:10, na 3.47 prije kraja tog dijela. Nije se dao BVSC, pa su za minut Tatrai i Čapo smanjili na 14:12.

Krizu u napadu Kotorana prekinuli su Brkić i Šušijašvili za plus četiri uoči posljednjih osam minuta 16:12.

Posustao je naš prvak na početku četvrte četvrtine. Mesaroš je sa dva gola smanjio na 16:14, a potom je Žegalmi u napadu s igračem više približio Mađare na minus jedan 16:15. Mađari su nakon toga propustili nekoliko napada da izjednače, ali Čečovski je sve ispravio na minut i po do kraja 16:16.

Vučković je, ipak, na 1.06 do kraja vratio prednost Kotoranima 17:16. To je dalo krila našem timu, koji se potom odbranio i u posljednjih 30 sekundi sačuvao loptu za slavlje.

Primorac je predvodio Mršić sa pet pogodaka, jednim više od Šušijašvilija.

Kod Mađara je najefikasniji bio Tatrai sa pet golova.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније