Vaterpolo

S.V.

09. 10. 2024. 21:18 >> 21:21

Dobar otpor Marseju: Jadran izgubio na startu LŠ

Vaterpolisti Jadrana pružili su dobar otpor Marseju u gostima , na startu Lige šampiona. Novljani su parirali tri četvrtine, ali više od toga nisu mogli, pa su poraženi 13:11.

Nakon izjednačenje prve čevrtine 4:4, Marsej je na startu druge u dva navrata imao dva gola prednosti (6:4, 7:5).

Novljani su, međutim, sa tri gola u nizu pokazali da u lučki grad nisu došli sa "bijelom zastavom".

Na poluvremenu je bilo plus jedan za Marsej 8:7, koji je na startu nastavka opet stekao dva gola viška 9:7.

Tu prednost je imao i uoči posljednjih osam minuta 10:8. Tim Vladimira Gojkovića je u četvrtoj četvrtini posustao, pogotovo u napadu.

Kada je Marsej na startu tog dijela igre poveo 12:9, bilo je jasno da bodovi ostaju u Francuskoj.

Naš tim je do kraja samo ublažio poraz, 13:11.

Holod sa tri gola je bio najefikasniji kod Jadrana, po dva su postigli Sladović i Stupar.

U pobjedničkom sastavu, Vernu je postigao četiri gola, po dva su dodali Prlainović i Ugo Kruzija.

Naš Vladan Spaić je prije isključenja jednom zatresao mrežu, dok je drugi crnogrrski reprezentativac Petar Tešanović upisao devet odbrana.

Jadran će u narednom kolu dočekati Barselonetu.