D.B.

16. 09. 2024. 09:03 >> 17:04

kvalifikacije za ligu šampiona

Nevjerovatan kiks vaterpolista Mladosti - od plus pet do ispadanja

Vaterpolisti Mladosti ostali su bez plasmana u Ligu šampiona, pa je jedini hrvatski predstavnik u elitnom takmičenju splitski Jadran.

Zagrebačka Mladost je u odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira u Kragujevcu izgubila od Radničkog 8:9, iako je vodila 8:3.

Mladost je sjajno ušla u meč. Nakon prve četvrtine je vodila sa 2:0, sredinom druge dionice imala je 4:0, da bi na poluvremenu bilo 5:1.

Zagrebački sastav je nakon četiri minute 3. četvrtine imao i velikih +5 (8:3).

Činilo se da će Mladost mirno privesti susret kraju a desilo se obrnuto.

Do kraja trećeg perioda Radnički smanjio na 5:8, a potom u posljednjoj četvrtini serijom sa četiri gola preokrenuo na 9:8 tri minuta prije kraja. Radnički je u tom periodu napravio nevjerovatnih 6:0. U posljednja tri minuta nije bilo golova.

Osim neshvatljive igre kad je najbitnije desilo se još nešto, ali prije početka meča. Mladost je cijelu utakmicu igrala sa samo 12 igrača, i to bez Josipa Vrlića, jer je nadležni u Mladosti zaboravio da ga prijavi?!

Radnički je tako obezbijedio mjesto u B grupi sa Ferencvarošom, Jadranom iz Splita i Dinamom iz Tbilisija.