- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Vaterpolo
25. 01. 2016.
09:40 >> 09:26
31
NAGRADA ZA MEDALJU
"Delfinima" od Vlade Srbije po 20.000€
Ministar sporta i omladine Vanja Udovičić najavio je da će zlatnim vaterpolistima do petka biti isplaćene novčane nagrade za osvajanje te medalje.
On je precizirao da će svaki od njih dobiti po 20.000 eura.
Udovičić je rekao da su aktuelna Vlada Srbije i premijer Srbije Aleksandar Vučić "najbolji za srpski sport", s obzirom da su u prethodnom periodu poboljšane i popravljene mnogobrojne stvari.
Među njima su i da su nagradna sredstva za osvajanje medalje najveća u regionu, redovna isplata penzija zaslužnim sportistima, ali i to što su već sada isplaćena sredstva savezima za pripremu za Olimpijske igre.
Sredstva za funkcionisanje tih saveza i pripremu olimpijaca, kako je dodao, uplaćena su 15. januara, prosjek je uvijek bio u maju.
"U životu imate semarfor koji pokazuje koliki je rezultat. Uvijek može više da se uradi, ali istina je da je mnogo urađeno", rekao je Udovičić, dodajući da će nakon 50 godina Srbija dobiti i nacionalni trening centar.
Dodao je i da je završeno Evropsko prvenstvo u vaterpolu prošlo u najboljem redu i da je pohvaljeno od svih.
Istovremeno, kako je naveo, pokušano je osporavanje tog takmičenja i to od nas samih, pričama o postavljanjem bilborda i partijskom podjelom karata.
"Ja ne znam da li bi neko dao karte nekome, a onda da doživi da se zviždi istom", rekao je Udovičić, dodajući da mu je kao bivšem vaterpolisti krivo što nije imao priliku da igra u Beogradu i pred tolikom publikom osvoji medalju.
Vaterpolo reprezentacija Srbije treći put zaredom postala je prvak Evrope, pošto je u subotu u Beogradu pobijedila selekciju Crne Gore rezultatom 10:8.
Види још
Коментари31
Остави коментар