- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Tenis
31. 05. 2024.
14:22 >> 14:22
rolan garos
Francuski teniser kažnjen sa 25.000 dolara jer je lopticom pogodio gledateljku
Francuski teniser Terans Atman kažnjen je danas sa 25.000 dolara pošto je lopticom slučajno pogodio gledateljku na tribinama tokom poraza u prvom kolu Rolan Garosa u Parizu.
Atman je kažnjen gotovo trećinom sume koju je zaradio na Rolan Garosu, pošto je snažno u bijesu udario lopticu nakon što je izgubio poen u četvrtom setu duela protiv Sebastijana Ofnera iz Austrije.
Ofner je u nedjelju pobijedio u prvom kolu poslije pet setova, 3:6, 4:6, 7:6, 6:2, 7:5.
Meč je bio prekinut na 15 minuta na 4:1 u četvrtom setu dok su glavni sudija i zvaničnici turnira razgovarali sa ženom koju je pogodila loptica i odlučili da li će kazniti francuskog tenisera. On je dobio opomenu za nesportsko ponašanje.
Igrač koji takmičenje na Rolan Garosu završi u prvom kolu dobija oko 80.000 dolara, a kazna za Atmana je najveća od 10 kazni koje su dobili igrači.
On se putem društvenih mreža u utorak izvinio i rekao da nije namjeravao da pogodi gledateljku.
Ofner je rekao da je Atmana odmah trebalo diskvalifikovati sa turnira.
Sudija turnira Remi Azemar rekao je za list Ekip da Atman nije diskvalifikovan jer je gledateljka rekla da je dobro poslije udarca.
Коментари0
Остави коментар