S.V. [ RSCG ]

13. 08. 2024. 18:57 >> 18:56

PORAZ OD IZRAELS

Kadeti sve dalje od opstanka u elitnom rangu

Crna Gora sve dalje od opstanka u elitnom rangu evropskog rukometa - nakon remija protiv Rumunije na startu razigravanja za plasman od 17. do 24. mjesta, generacija koju predvodi trener Filip Popović poražena je 33:29 od Izraela u dvorani "Verde“, što je treći poraz na ovom prvenstvu, uz dva remija.

U novoformiranoj grupi K, Crna Gora će odigrati još jedan meč i to u četvrtak protiv Poljske, ali je već sada jasno da će biti veoma teško izbjeći jedno od posljednja tri mjesta na prvenstvu koja znače i ispadanje u B diviziju.

Naime, nakon utakmice protiv Poljske, Crna Gora će odigrati još dva meča u razigravanju i biće potrebne dvije pobjede da bi se ostvario cilj...

Naša reprezentacija je protiv Izraela bila na nivou do 15. minuta, kada je Ćorović pogodio za 9:8 i donio posljednju prednost na meču.

Uslijedio je veliki pad u igri, počele su da se ređaju greške u oba pravca, pa je Izrael u 29. minutu poveo 20:12. Na velikom odmoru je bilo 21:14 i bilo je jasno da je protivnik praktično, riješio pitanje pobjednika.

Početak drugog poluvremena je donio nagovještaj da bi naša reprezentacija mogla da uhvati priključak, ali se dalje od „minus tri“ (22:19), koliko je bilo u 38. minutu, nije moglo...

Dražen Peruničić je bio najefikasniji sa devet golova, dok je Vuk Lalošević postigao pet.