21. 05. 2024. 19:35 >> 22:16

KUP CRNE GORE

Lovćenu osma dupla kruna, Budvani zaprijetili iz izgubljene situacije

Osmi put u klupskoj istoriji, rukometaši Lovćena su osvojili duplu krunu jer su u finalu Kupa Crne Gore, koje se tradicionalno igra na Dan nezavisnosti, savladali Budvansku rivijeru 31:29 (18:12).

Činilo se da će Cetinjani rutinski dobiti najvećeg rivala i jedinog od kojeg su ove sezone u šampionatu izgubili bod, jer su dominirali u 1. poluvremenu i na veliki odmor otišli sa plus šest.

U nastavku je, međutim, branilac pehara zaigrao znatno bolje i nekoliko puta prišao na dva razlike. Nije, ipak, mogao da uradi ono što je Lovćen u duelu sa njim u prvenstvu u Mediteranskom sportskom centru u Budvi, kada je nadoknadio sedam razlike (bilo 22:15 u 39. minutu) i izborio remi (31:31).

Nešto slično nije dozvolio bivši reprezentativac Ivan Perišić, koji je tri puta nalazio rješenja kada su Budvani prišli na minus dva, da bi Filip Krivokapić golovima sa crte i iz sedmerca vratio velikih plus pet (25:20) u 45. minutu.

Budvani se nisu predavali, već su na tri minuta i 23 sekunde do kraja prišli na minimalnu razliku (27:28), nakon što je Radivoje Đođić ukrao loptu i pogodio praznu mrežu, jer je golman Filip Borozan bio van igre zbog isključenja Mihaila Šćekića.

Poslije veoma dugog napada, prekinutog tajm-autom Filipa Popovića i prečkom Krivokapića, srednji bek reprezentacije je na dva minuta i tri sekunde do kraja pogodio za 29:27.

Slobodan Bulajić je na 80 sekundi do posljednje sirene iskoristio sedmerac za 29:28 i "zapalio" atmosferu do usijanja. Ohladio ju je Luka Vujović golom na 40 sekundi do kraja, nakon lucidne asistencije Perišića.

Đorđo Peruničić je smanjio svojim 10. golom, ali vremena za izjednačenje nije bilo, jer je ostalo 18 sekundi. Šta više, Bogdan Petričević je probio presing i postavio konačnih 31:29.

Budvanska rivijera - Lovćen 29:31 (12:18)

Podgorica - "Bemax arena". Gledalaca: 500. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Budvanska rivijera 2 (2), Lovćen 4 (3). Isključenja: Budvanska rivijera 12, Lovćen 12 minuta. Crveni karton: Bajčeta (Budvanska rivijera) u 35. minutu (3X2).

Budvanska rivijera: Pešić 2 (osam odbrana i sedmerac), Vukajlović, Peruničić 10, Šekarić, Bajčeta, Lakić, Kuznjecov, Bulajić 6 (2), Račić 2, Đođić 6, Mar. Vučić, Zindović, Brnović 2, Mat. Vučić, Rafailović, Rovčanin.

Lovćen: Lutovac (sedam odbrana), Borozan (tri odbrane), Đurović, Laličić, Stanojević, Perišić, Krivokapić 6 (3), Pajović 5, Bakić 2, Radović 2, Šćekić, Božović, Vujović 4, Petričević 3, Perišić 9, Mrvaljević.