20. 05. 2024. 20:32 >> 20:32

OPRAVDALI ULOGU FAVORITA

Lovćen i Budvanska rivijera u finalu Kupa

Lovćen i Budvanska rivijera igraće za trofej Kupa Crne Gore.

Lovćen je u polufinalu savladao Budućnost Podgoricu 33:24, dok je Budvanska rivijera, u prvom polufinalu slavila protiv Rudara 24:18.

Lovćen je bez problema izašao na kraj sa domaćinom turnira.

Osim u prvih desetak minuta neizvjesnosti nije bilo. Lovećn se odvojio sredinom prvog dijela na plus pet 10:5, a nakon 30 minuta igre imao je šest golova viška 17:11.

U nastavku je rutinski odigrao, čak je do kraja i uvećao vođstvo na plus devet - 33:24.

Ivan Perišić je bio najefikasniji sa sedam golova kod Cetinjana, dok je Milorad Bakić postigao šest.

Emir Đulović se istakao u poraženom timu sa sedam golova.

Što se prvog polufinala tiče, u prvom dijelu viđena je čvrsta utakmica.

Nakon 13 minuta igre bilo je 4:4, da bi se Budvani serijom 5:0 odvojili na 9:5, pet minuta prije kraja prvog dijela.

Ta razlika bila je u još dva navrata, a nakon 30 minuta igre branilac trofeja imao je tri gola prednosti 11:8.

U nastavku nije bilo dileme.

Već u 40. minutu Budvani su imali šest golova prednosti i tada se naslućivao prvi finalisti. Pet minuta kasnije bilo je plus sedam (19:12), a u 50. minutu i plus osam (21:13).

Nakon toga je tim sa juga mirno priveo meč kraju do konačnih 24:18.

Radivoje Đođić predvodio je Budvane do pobjede sa sedam golova, dok je Lazar Pešić dao doprinos sa devet odbrana.

U redovima tima iz Pljevalja, istakao se Nemanja Matović sa pet golova, dok je Dejan Čolović imao 11 odbrana.

Lovćen će igrati za 13, a Budvanska rivijera Budva za 2. trofej namijenjen pobjedniku Kupa.

Finale se igra sjutra u 18 sati, prethodno će od 15.30 za trofej u konkurenciji rukometašica igrati Budućnost Bemax i Rudar.