S.V.

11. 04. 2024. 21:38 >> 21:54

OLIMPIJSKE KVALIFIKACIJE

Kraj: Crna Gora - Paragvaj 30:25

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Paragvaj 30:25 u No-Ulmu, na startu kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Crna Gora se većim dijelom meča mučila sa austajderom.

U prvom dijelu sve do 22. minuta Paragvaj je kontrolisao dešavanja na parketu. Tek kada smo pojačali odbranu u finišu provg poluvremna stekli smo pet golova prednosti 17:12.

Ipak, u nastavku je opet Paragvaj mučio našu selekcju. Portiljo, Insfran i drugarice su bile ravanopravan rival ali je u samom finišu suva klasa naše ekipe došla do izražaja.

Grbić, Despotović, Pavićević i Brnović su golovima u posljednjih pet minuta otklonile sve dileme 30:25.

"Lavice" u subotu igraju sa Njemačkom (14.15), dok će se dan kasnije sastati sa Slovenijom (16).

Najbolje dvije selekcije sa turnira u Ulmu izboriće plasman na Igre u Tokiju.

Crnogorske rukometašice žele četvrtu olimpijsku vizu, nakon učešća na Igrama u Londonu 2012, Rio de Žaneiru 2016. i Tokiju 2021. godine.

21:35

Pavićević čini se otklanja sve dileme 28:25.

Опширније

21:32

Mugoša i Despotović tresu mrežu, održavamo plus dva 27:25.

Опширније

21:29

Nijesmo iskoristili napad za plus tri, kaznila je to Portiljo u kontri 25:24.

Опширније

21:28

Grbić pogađa za 25:23, lakše se diše.

Опширније

21:21

Igra se gol za gol, vodimo 24:23, neočekivana drama u Noj-Ulmu.

Опширније

21:18

Atingre je dobro intervenisala i spriječila izjednačenje, u kontri pogađa Brnović 23:21.

Опширније

21:15

Insfran se razigrala, sjajan prodor i gol za minus jedan 22:21.

Опширније

21:14

Bulatović nakon kontranapada 22:19, odbili smo nalet rivala.

Опширније

21:10

Infran iz sedmerca, Paragvaj je prišao na 21:19.

Опширније

21:09

Mugoša iz sedmerca vraća pet golova viška 21:16.

Опширније

21:07

Brnović postiže gol za plus četiri 20:16.

Опширније

21:06

Seriju Paragvaja 3:0 prekida Despotović, vodimo 18:15.

Опширније

21:05

Pletikosić ne koristi sedmerac.

Опширније

21:03

Infran postiže dva gola u nizu na startu nastavka 17:14.

Опширније

21:02

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

20:46

Dominirali smo u finišu prvog dijela. Mugoša (sedmi gol) i Marsenić donijele su plus pet na poluvremenu 17:12.

Опширније

20:43

Grbić nakon sjajnog prodora, pa je Marsenić realizovala kontranapad, imamo plus tri 15:12.

Опширније

20:38

Drugo vođstvo "lavica" 13:12, pogodila je opet Mugoša.

Опширније

20:33

Mugoša je sada prokockala zicer, nikako da povedemo 11:11.

Опширније

20:29

I dalje se igra gol za gol, Portiljo za Paragvaj pogađa, Mugoša za Crnu Goru 9:9.

Опширније

20:26

Nemamo rješenje za Fernandez, njen treći gol, Paragvaj opet vodi 7:6.

Опширније

20:24

Bulatović pogađa sa krila, prvo vođstvo "lavica" 6:5.

Опширније

20:21

Treći gol Mugoše, ali Paragvaj je i peti put poveo u meču 5:4.

Опширније

20:16

Igra se gol za gol u prvih pet minuta 3:3.

Опширније

20:15

Prvi gol na meču postižu Paragvajke. Uzvratila je u narednom napadu Mugoša.

Опширније

20:13

Meč je počeo.

Опширније

19:28

U prvom meču na turniru Njemačka je bila ubjedljiva protiv Slovenije 31:26 i praktično je čekirala kartu za Pariz.

Опширније

19:24

Matea Pletikosić smatra da je Paragvaj dobra priprema za dva teška meča koja slijede za vikend.

"Naravno da će biti izazovno igrati protiv Paragvaja jer su specifična ekipa, već smo navikli na to. Mislim da treba zadržati fokus na druge dvije utakmice (Njemačka i Slovenija). Naravno dati sve od sebe u ovoj današnjoj utakmici, da zdrave dočekamo naredna dva meča", izjavila je Matea Pletikosić.