13. 12. 2023. 22:01 >> 22:47
2

BLOG UŽIVO

Ne možemo sedam na devet: Sudije pogurale Dansku ka polufinalu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske u četvrtfinalu 26:24.

Crna Gora će nakon sestara Bonoventura, koje su ostale upamćene po skandaloznom suđenju finala Olimpijskih igrara u Londoni 2012. godine dugo pamtiti alžirski sudijski duet Belkira Jusufa i Hamida Sidalija.

Naše djevojke su odigrale jedan meč sa neravnoparne pozicije, često su i po tri igračice Danske znale da budu na našim pivotkinjama, guranje, očigledni faulovi, dok smo sa druge strane dobijali česta isključenja.

DRUGO POLUVRIJEME

57. minut Danska-Crna Gora 25:23

Rajčič brani i lansira Mugošu koja pogađa uz očigledan faul koji je za dva minuta. I onda alžirski sudijski par umejsto da isključi Estegard, isključuje Itanu Grbić.

56. minut Danska-Crna Gora 25:22

Burgar pogađa za Dansku, a mi smo krenuli d aigramo u napadu bez golmana, i u takvoj situaciji postižemo gol. Despotović ponovo.

55. minut Danska-Crna Gora 24:21

Fris pogađa sa krila na asistenciju Hojlund. Na drugoj strani Despotović pogađa.

54. minut Danska-Crna Gora 23:20

Danska preko Hanses dolazi do +3, idući napad moglo je da bude možda isključenje zbog faula nad Brnović ali nije svirano.

51. minut Danska-Crna Gora 22:20

GOOOOOL!!!! Nina Bulatović igra meč turnira. Naše krlio pogađa iz kontre.

50. minut Danska-Crna Gora  22:19

Grbić izumišlja gol i sada smo ponovo na samo tri gola zaostatka. Imamo momentum.

48. minut Danska - Crna Gora 22:18

Konačno kazna za Dansku i dva minuta više za nas u polju. Tanja Ivanović pogađa.

47. minut Danska-Crna Gora 22:17

Dijana Mugoša pogađa sa sedam metara, ali Iversen pogađa uz dosta sreće.

42. minut Danska-Crna Gora 21:16

Jedna lijepa akcija naših, Despotović pronalazi Godeč koja pogađa. Despotović nakon toga pogađa iz kontre, nakon sjajne reakcije Bulatović u odbrani.

40. minut Danska-Crna Gora 21:14

Novo isključenje za nas, novi sedmerac za Dansku i Hansen ponovo pogađa. Bulatović sa druge strane lobuje Toft,  ali Dankinje ponovo dolaze do sedam golova prednosti.

38. minut Danska-Crna Gora 19:13

Dijana Mugoša iz kontre pogađa. Danska vraća šest golova sa sedam metara preko Hansen.

34. minut Danska-Crna Gora 18:12

Nakon duge akcije dolazimo do gola preko Brnović, međutim Dankinje koriste priliku sa igračicom više i daju gol. Sedmerac i na drugoj strani za nas-Pletikosić koristi priliku, i onda opet brz napad domaćih igračica i novi gol.

33. minut Danska-Crna Gora 15:10

Igrač više za Dansku i sedmerac. I naša selektorka Bojana Popović je dobila žuti karton zbof protesta.

31. minut Danska-Crna Gora 14:10

Drugo poluvrijeme otvaramo promašajem Pletikosić, i sedmercem za Dansku. Fris je precizna

PRVO POLUVRIJEME

30. minut Danska-Crna Gora 13:10

Marina Rajčić brani fenomenalno, ali nesreća za nas je što Despotović nije uspjela da pogodi. OStalo je par sekundi i Dankinje su uspjele da pogode sa zvukom sirene.

30. minut Danska-Crna Gora 12:10

Najljepša akcija na meču. Itana Grbić lob pasom pronalaui Brnović koja je pogodila mrežu.

29. minut Danska-Crna Gora 12:9

Sandra Toft je ušla u dobru seriju odbrana. Treba namkoncetracija za finiš poluvremena.

27. minut Danska-Crna Gora 12:9

Danska ide na plus tri razlike. Prethodno je Đorđina Malović koja je dobila šansu bila neprecizna.

26. minut Danska-Crna Gora 11:9

Helena Elver prvi put od početka meča vraća Dansku na +2. Bojana Popović je tražila tajm aut.

24. minut Danska-Crna Gora 10:9

Prvo odlična odbrana Rajčić, ali na žalost nismo uspjeli da povedemo nakon toga, a Dankinje dolaze do gola u narednom napadu.

23. minut  Danska - Crna Gora 9:9

Jensen pogađa, ali Itana Grbić trećim golom vraća utakmicu na neriješen rezultat.

20. minut  Danska - Crna Gora 8:8

Tatjana Brnović je uspjela da osigura novi sedmerac. Dijana Mugoša je uzela odgovornost i pogodila

19. minut  Danska - Crna Gora 8:7

Bulatovič je uspjela da izbori sedmerac za nas, ali Despotović nije uspjela da ga pretvori u gol.

18. minut  Danska - Crna Gora 8:7

Danska koristi igračicu više i preko Jorgensen dolau do vođstva.

16. minut  Danska - Crna Gora 7:7

Kriterijum domaćinskog suđenja se nastavlja. Tatjana Brnović za klasičan faul za devet metara dobija isključenje od dva minuta.  Petersen daje gol.

15. minut  Danska - Crna Gora 6:7

BULATOVIĆ!!!! Kakav gol našeg krila, lobovala je dansku golmanku.

14- minut  Danska - Crna Gora 6:6

Dankinje uz dosta sreće pogađaju naš gol, a Grbić se digla sa devet metara i postigla efektan gol. Briljira Rajčić na našem golu. Moglo je da bude i isključenje u našu korist, ali se arbitri nisu oglašavali.

11. minut  Danska - Crna Gora 5:5

Danska daje gol nakon šest minuta posta. Probala je Pletilkosić na drugoj strani, ali na žalost nije bila precizna.

9. minut  Danska - Crna Gora 4:5

VODIMOOOO. Spuštena lopta za Brnović, koja je pokazala zašto je najbolja svjetska pivotkinja.

7. minut  Danska - Crna Gora 4:4

Dobra odbrana naših djevojaka, Nina Bulatović je pogodila prečku, pa je uslijedio novi sedmerac za domaćina uz proteste naše klupe. Srećom Jorgnesen nije uspjela da savlada Rajčić.  U idućem napadu Bulatović "polaže popravni" i pogađa na asistenciju Grbić.

5. minut Danska - Crna Gora 4:3

Ivona Pavićević!!!! Još jedno naše krilo se upisuje u strijelce, nadamo se da će ovo da bude trend.

4. minut Danska - Crna Gora 4:2

Prelijepa akcija našeg tima, i Dijana Mugoša pogađa sa krila. Danska u sljedećem napadu dobija sedmerac i iskorištava ga.

3. minut Danska - Crna Gora 3:1

GOOOOL. Itana Grbić probija danski bedem u odbrani, al Dankinje igraju brzu akciju i ponovo Hansen daje gol.

2.minut Danska-Crna Gora 2:0

Najgori mogući scenario, kontra, sedmerac i dva minuta isključenja. Fris je sigurna sa penal linije. Čini se da su alžirske sudije preoštro dosudile ovakavv slijed odluka.

1. minut Danska-Crna Gora 1:0

Prvi napad i gol za Dankinje, Hansen postiže go.

Intoniraju se naciolnalne himne.

Naše "Lavice" imaju priliku da prvi put u istoriji dođu do polufinala Svjetskog prvenstva, ali prepreka nije nimalo jednostavna jer je preko puta nas ekipa koja jedna od domaćina prvenstva.

Danska je u preliminarnoj rundi bila bolja od Srbije, Čilea i Rumunije, a u glavnoj rundi dobila je Poljsku i Njemačku.

Jedini poraz, ujedno i najveće iznenađenje šampionata je bio poraz od Japana.

Crna Gora je sa maksimalnim učinkom završila prvu fazu takmičenja, nakon pobjeda protiv Kameruna, Paragvaja i Mađarske.

Slavila je u Glavnoj rundi protiv Senegala i upisale poraze od Hrvatske i Danske.

Duel u Herningu počeće u 20 sati i 30 minuta.

Selektorka Bojana Popović i nekoliko igračica znaju iz prvog lica kako izgleda šokirati Dansku kod kuće. Ne samo u Herningu, u kom smo slavili 2010. na Evropskom i 2016. godine na Svjetskom prvenstvu, već i u Arhusu, u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Riju.

"Dešavale su se te pobjede i ništa nije nemoguće u sportu. Samo treba vjerovatni. Ono što je bitno za nas je da sve što stvorimo i što napravimo dobro u igri da valorizujemo. Te situacije znaju da utiču na nas, počev od otvorenih šuteva, penala, situacija koje podižu ekipu kada se pogode ili remete ako se ne pogode. Mi nemamo luksuz da možemo takve situacije da mašimo, moramo da sve pogađamo, da svi budemo na sto posto, da bar pet-šet igračica da maksimum i da se poklope kockice, kako bismo se suprostavili vrhunskoj ekipi kao što je Danska. Uz to, publika će biti fanstična ali pravo je uživanje igrati u takvoj atmosferi“, kazala je selektorka Bojana Popović.