Л.В.

30. 11. 2023. 20:45 >> 20:45

USPJEH

Razlika u klasi ogromna: Lavice lagano do pobjede na otvaranju SP

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Kamerunom 25:11 je otvorila Svjetsko prvenstvo u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.

Razlika u klasi, kvalitetu, mogla se vidjeti u svakom minutu utakmice. Koliko su naše djevojke nadmoćne bile, najbolje oslikava situacija iz prvog poluvremena u kojem Kamerunke nisu postigle gol punih 25 minuta.

Marta Batinović je "zaključala" svoj gol i imala 11 odbrana od kojih su neke bile i "1 na 1" situacije. Zbog toga je i zasluženo dobila nagradu za igračicu utakmice.

Odličan protivnik za otvaranje prvenstva i razvoj timske energije kao i šansa za mlade igračice.

U napadu briljirala je Ivona Pavićević sa pet golova, Dijana Mugoša je postigla četiri, a po gol manje Jelena Despotović i Itana Grbić.

DRUGO POLUVRIJEME

59. minut Crna Gora - Kamerun 24:10.

55. minut Crna Gora-Kamerun 23:9

Gol za Kamerun sa linije od 7 metara. Pasma je bila precizna.

53. minut Crna Gora-Kamerun 23:8

Itana Grbić kroz tri igračice pronalazi Mugošu koja praktično sa pozicije pivota pogađa za najveću prednost na meču +15

51. minut Crna Gora - Kamerun 22:8

Marsenić pogađa sa desnog krila na asistenciju Pletikosić-.gol pogađa Marsenić.

47. minut Crna Gora - Kamerun 21:7

Raste prednost naših djevojaka. Tri vezana gola Pavićević, pa Bobana Klikovac koja se nakon tri godine vratila u reprezentaciju, pa Dijana Mugoša.

41. minut  Crna Gora - Kamerun 18:7

Leticija Ngadi pogađa u padu, a Popović dobija dva minuta isključenje.  Ubrzo je situacija na parketu izjednačena jer je isključenje dobila Tuba Bjolo. Pavićević daje gol ali i Atebe sa druge strane ponovo pogađa.

39. minut Crna Gora - Kamerun 17:5

Opustile su malo ruku naše rivalke, a Nnomo je novi strijelac za Kamerun. Nakon toga prvi gol Pletikosić sa linije sedmerca. Lijepo je sakrila šut naša igračica, i lagano lobovala kamerunsku golmanku.

36. minut Crna Gora - Kamerun 16:4

Prvo Kamerunke preko Ebonge postižu gol, a onda brza akcija naših djevojaka i mlada Marsenić postiže gol sa desnog krila.

35. minut Crna Gora - Kamerun 15:3

Kamerunkama nije trebalo sad 25 minuta poluvremena da nađu put do gola. Ateba Engadi je pogodila za "afričke lavice".

34. minut Crna Gora - Kamerun 15:2

Lijepa akcija za lijevo krilo i sjajnu Ivonu Pavićević koja pogađa na asistenciju Grbić.

33. minut Crna Gora - Kamerun 14:2

Itana Grbić načinje gol Kamerunki u drugom poluvremenu. Njen treći gol.

PRVO POLUVRIJEME:

30. minut Crna Gora - Kamerun 13:2

Tanja Ivanović se upisuje u strijelce. Lijep gol preko bloka Kamerunki.

28. minut Crna Gora - Kamerun 12:2

Kakav minut za naše djevojke. Eksplozivan rukomet u režiji Pavićević. Ivona je u dvije kontre dala dva gola i imamo dvocifrenu prednost,

27. minut Crna Gora - Kamerun 10:2

Bulatović pogađa sa krila. Naša igračica je možda bila i faulirana, ali nije bilo isključenja.

25. minut Crna Gora - Kamerun 9:2

Kamerunke tek u 25 minutu dolazi do prvog gola. Atebe je napala sa pozicije lijevog beka i savladala Batinović. Ista igračica je odmah dala i drugi gol iz kontre.

24. minut Crna Gora - Kamerun 9:0

Despotović sada u ulozi asistenta, Pavićević sa krila i vodimo 9:0.

22. minut Crna Gora - Kamerun 8:0

Despotović dolazi do trećeg gola.

22. minut Crna Gora - Kamerun 7:0

Šta radi Marta Batinović na našem golu. Nevjerovatne odbrane naše golmanke - osam odbrana već do sada.

17. minut.  Crna Gora - Kamerun 7:0

Opravdavamo ulogu favorita. Novi gol. Itana Grbić je predvodila brzu kontru. na drugoj strani Marta Batinović jednostavno nije mogla da primi gol. 6/6 je branila naša golmanka. Odmah potom Grbić novi gol.

16. minut Crna Gora - Kamerun 5:0

Malović sjajna. Solo prodor Đurđine i novi pogodak.

11. minut Crna Gora - Kamerun 4:0

Novi pogodak za našu reprezentaciju. Despotović je izvela sedmerac i bila precizna.

9. minut Crna Gora - Kamerun 3:0

Konačno gol!! Malović lijepo proigrava Bulatović, a igračica Glorije je bila precizna.

8. minut Crna Gora - Kamerun 2:0

Prazan hod meča. Kamerunke ne mogu da probiju našu odbranu, a naše reprezentativke su nekoliko puta promašile situaciju "1 na 1".

2. minut Crna Gora - Kamerun 2:0

Tijana Mugoša postiže prvi gol za "Lavice" na ovom Svjetskom prvenstvu. Lijepo organizovan napad i gol sa lijevog krila.  Odmah potom Itana Grbić je sjajno navukla dvije igračice na sebe a onda asistirala Despotović

17:57 Izvedene su nacionalne himne dvije reprezentacije.

U najavi meča naše djevojke najavljuju veliku borbu, konctraciju od samog starta, ali i realnost da se prođe grupa i obezbijedi što bolja pozicija pred olimpijski kvalifikacioni turnir.

"Trenutno razmišljamo samo o Kamerunu i to je jedino što je bilo u fokusu od prvog dana priprema. Grupna faza je prvi korak ka većim ciljevima, tako da znamo da bi bilo dobro da ostvarimo maksimalan učinak u preliminarnoj rundi i u Geteborg odemo sa što većim brojem bodova. Imamo ciljeve, ali ne želimo ništa da obećavamo, već samo to da ćemo da idemo korak po korak i maksimalno u svakom meču", rekla je krilo našeg nacionalnog tima Ivona Pavićević.

Da se razmišlja samo o Kamerunu kazala je i golmanka Marta Batinović.

"S velikim nestrpljenjem očekujemo početak prvenstva. U potpunosti smo fokusirane na Kamerun, želimo da damo sve od sebe i da krenemo pobjedom koja bi mnogo značila pred nastavak takmičenja. Mlada smo ekipa, puno je novih igračica, što je ujedno i dobro, jer je to proces koji prolaze sve reprezentacije. Nedostaje nam četiri-pet igračica koje su bile značajne u timu, ali vrijeme radi svoje i sada sa novom generacijom i velikom energijom, želimo da gradimo svoj put, počev od ovog prvenstva", kazala je ona.

U drugom meču B grupe, dva i po sata kasnije, rivali će biti Mađarska i Paragvaj.