Л.В.

12. 01. 2023. 22:12 >> 22:08
15

LIVE BLOG

"Lavovi" pokazali zube rukometnoj velesili, ali falilo je i malo sreće: Španija-Crna Gora 30:25

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije 30:25.

Sve kad se svede možemo biti zadovoljni načinom na koji su naši momci odigrali protiv jedne rukometne velesile, i jednog od glavnih favorita za zlatnu medalju, reprezentacije Španije.

Borbena igra, zalaganje, ali na kraju vidjeli smo koliko malo treba ekipi kao što je Španija da svaku grešku kazni.

Dobro otvaranje momaka Zorana Roganovića u duelu sa jednim od favorita. U uvodnim minutima Branko Vujović je bio sjajan, jednostavno nerješiva enigma za Špance. Dobro je u meč ušao i Simić i imali smo kontrolu meča.

Međutim onda u čudnom sudijskom kriterijumu čak 10 minuta smo imali igrača manje, od čega je Grbović dobio dva  gotovo uzastopno, gdje je pogotovo sporno drugo isključenje (igra nogom).

Uz to poništen gol Vujovića kod 4:4, zbog faula nad njim, gdje nam je bio prekinut momentum.

Takve stvari ekipa renomea Španije i te kako umije da iskoristi, i brzo su preokrenuli rezultat a onda došli i do četiri gola prednosti.

Nakon blagog "grogi" perioda naših momaka, ponovo smo krenuli da se rezultatski vraćamo, preko Sretena Vujovića, pa onda i Branka i Miloša koji je nakon prvog sedmerca promašenog pogodio dva puta.

Imamo igru, imamo neke promašene zicere, ali nema toga ko bi mogao da kaže da naši momci ne pariraju sjajno jednoj rukometnoj velesili.

U nastavku se razgoropadio na golu Nebojša Simić. Nisu samo to bile odbrane, to su bili odbranjeni ziceri, i uhvatili smo momentum gdje smo sveli prednost na samo jedan gol zaostatka.

I baš kad se činilo da "imamo" protivnika, Lazović pravi isključenje, i Španija kreće u novu seriju poslije koje nismo više imali priključak.  U posljednja dva minuta, malo je popustio naš pritisak, i Španci dolaze do prednosti od šest golova, i tako rješavaju pitanje pobjednika.

Sljedeću utakmicu igramo sa Iranom, koji je ranije danas slavio protiv Čilea.

Drugo poluvrijeme

Kraj

Španija - Crna Gora 30:25

59. minut Španija-Crna Gora 30:24

Pala je koncetracija našim momcima u finišu, a Španci sve koriste.

57. minut Španija-Crna Gora 28:24

Bakić pogađa nakon kontre i nove odbrane Simića, ali Tarafeta koji inače nije poznat kao golgeter daje novi gol za Španiju.

55. minut Španija-Crna Gora 27:23

Odriazola ponovo sa sedam metara precizan.

53. minut Španija-Crna Gora 26:23

Branko Vujović smazuje ponovo na dva gola, i trebao je da se odbranimo od brzog napada "Furije, međutim skrivili smo sedmerac i Odriozola je precizan.

51. minut Španija-Crna Gora 24:22

Lasica iz kontre, dolazimo do dva gola zaostatka na deset minuta do kraja, ali ponovo Tarafeta daje gol.

50. minut Španija-Crna Gora 23:20

Simić je ponovo iskoristio praznu mrežu i pogodio, ali Dušebajev odmah vraća na četiri gola. Međutim i jedan naš brz gol, Vuk Lazović smanjuje na tri gola zaustatka

47. minut Španija-Crna Gora 23:19

Fernandes Peres igra nažalost sjajan meč. Novi gol i ponovo +4 za Španiju.

45. minut Španija-Crna Gora 22:19

Grbović!!! Odlično pozicioniranje za našeg pivota i smanjujemo na dva gola. Potom Tarafeta daje gol za Španiju,

43. minut Španija-Crna Gora 21:18

Koliko malo treba Španiji. Samo dva minuta i već su ponovo na četiri gola prednosti. Božo Anđelić lijepom solo prodorom smanjuje na tri gola, a onda opet Simić brani lob pokušaj.

41. minut Španija-Crna Gora 20:17

Kakav period za Simića. Naš golman je zaključao mrežu za Špance. Smanjujemo na samo jedan gol razlike, ali Lazović pravi isključenje i Špacni vraćaju na tri gola.

38. minut Španija-Crna Gora 18:16

Lasica daje svoj prvi gol iz lijepe i brze akcije, ali Španci nekako vveć po pravilu brzo vraću na tri gola prednosti. Bilježimo i jednu odbranu Simića za špice, a onda naš golman daje gol.

34. minut Španija-Crna Gora 17:14

Dobra odbrana napeg tima i novi, šesti gol Branka Vujovića. Španci vraćaju na tri gola iz sedmerca, jer je jedan naš igrač bio u golmanskom prostoru.

31. minut Španija-Crna Gora 16:13

Prelijepa akcija, Anđelić ponovo asistent, Vujović pogađa, ali brzi gol Dušebajeva na drugoj strani.

30. minut  Španija-Crna Gora 15:12

Prvi sa centra kreću Španci, ali Simić sedmom odbranom čuva naš gol.

Prvo poluvrijeme

30. minut Španija-Crna Gora 15:12.

Kraj prvog poluvremena.

27. minut Španija-Crna Gora 15:12

Nakon manje pauze Branko Vujović dolazi do četvtog gola i novog isključenja za Špance. Međutim Španci dolaze lako do gola preko Pereza.

26. minut Španija-Crna Gora 14:11

Konačno isključenje i za "Furiju" i sedmerac, koji Miloš Vujović ovog puta precizan. Španija poslije spletom srećnih oklnosti upsjeva povono da dođe do četiri gola prednosti.

Stevan Vujović ponovo uspjeva da izbori sedmerac, a Miloš Vujović je namjestio nišanske sprave.

25. minut Španija - Crna Gora 13:9

Dušebajev postiže gol i novo isključenje za naše momke, čak peto na utakmici. Lazović je naš četvrti igrač koji mora dva minuta van.

21. minut Španija - Crna Gora 12:9

Španci se ponovo vraćaju na tri gola prednosti, ali ne da Stefan Vujović, sjajan prodord i gol našeg reprezentativca.

Nakon toga Simić dobija novo isključenje, čak četvrto za naš tim (Španci samo jednom).

Furija koristi grešku u napadu i daje gol na nebranjenu mrežu.

19. minut Španija-Crna Gora 10:8

Dolaze Španci do prve osjetljive prednosti. Jaka odbrana, brza kontra i brojčana prednost, ekipa koja je jedan od glavnih favorita umije da iskoristi.

Miloš Božović međutim bježi svom čuvaru i daje gol, za prekid serije.

16. minut Španija-Crna Gora 8:7

Tek što se vratio u igru Grbović je dobio novo isključenje zbog igre nogom. Španska selekcija koristi jednu od rijetkih "pospanosti" naše odbrane i dolaze do drguog vođstva na utakmici.

15. minut Španija-Crna Gora 7:7

Ponovo su naši momci sa igračem manje, isključen je Grbović. I sa igračem manje smo imali priliku da odemo na dva gola prednosti jer smo izborili sedmerac, ali Miloš Vujović nije bio precizan.

Garinadia daje gol.

13. minut Španija-Crna Gora 6:7

Kakva akcija Anđelića za Grbovića i rukometaš Steaue daje gol. Fudija daje gol, ali odmah i Branko Vujović za novo vođstvo.

11. minut Španija-Crna Gora 5:5

Obije ekipe su malo brzoplete u napadima, ali istile se sjajni Simić na našem golu sa već četiri odbrane. Španci su došli u vođstvo, ali brzo je Vujović još jednim prodorom pogodio za poravnanje.

7. minut Španija-Crna Gora 4:4

Čudna odluka Švajcaraca da ponište gol Vujovića zbog ranije suđenog faula. Nismo uspjeli da damo gol, i Španci dolaze do poravnanja.

5. minut Španija-Crna Gora 3:4

Dušebajev daje gol, a Čepić zavrijeđuje isključenje. Međutim i sa igračem manje dolazimo do gola preko Božovića. Španci u narednom napadu daju gol.

4. minut Španija - Crna Gora 1:3

Simić ponovo sjajan na golu, uz pomoć Lazovića, a "bombarder" Brano Vujović moćnim šutem dolazi do gola

3. minut Španija - Crna Gora 1:2

GOOOL Grbović se sjajno izborio za poziciju i savladao španskog golmana.

3. minut Španija-Crna Gora 1:1

PRvi dolazimo do vođstva, preko Čepića, ali Španija u brzoj akciji s krila dolazi do poravnanja.

2. minut NEBOJŠA SIMIĆ!!! Odmah je naš golman odbranio šut Španaca, na oduševljenje publike.

1. minut Čepić je odigrao lijepo za Grbovića, ali je naš pivot presupio.

1. minut Prvi s centra kreću naši momci.

Izvedene su nacionalne himne.

20:11 Naš rukometni reprezentativac Nemanja Grbović smatra da "Lavovi"  imaju šta da pokažu Španicima.

I on je, baš kao i njegovi prethodnici u razgovirma za RTCG naglasio da svi u našem taboru jedva čekaju meč.

20:05 Poslušajte predviđanja naših navijača pred duel sa Španijom.

20:04 U Krakovu nema naznaka da je počeo šampionat.

Na ulicama tog grada prilično je mirno i tiho. Još uvijek se ne mogu sresti navijači niti jedne od četiri reprezentacije iz grupe A.

20:00  "Mi smo se do sada samo spremali za Španiju. Sav naš fokus je bio na tu utakmicu, jer ćemo probati da iznenadimo jednog od favorita Mundijala. Raduje me to što je prva utakmica sa Španijom, ne druga ili treća, dakle manje šanse imaju da se uigraju na prvenstvu, "da osjete parket što bi se reklo", kazao je golman naše reprezentacije Nebojša Simić.

Pogledajte kako naš golman misli da možemo da se suprostavimo Špancima.

19:56 Pogledajte atmosferu iz Tauron Arene.

19.53 U prvom meču naše grupe reprezentacija Irana je je savlada Čile 25:24.

19:50 "Poznajem dosta crnogorskih igrača. Znam da su dobri igrači, da su dobri ljudi, ali znamo da poslije na terenu svaki hoće da se bori. Biće ovo borba, biće teško, Crna Gora je preagresivna u odbrani. Biće dosta kontakta i teška utakmica", kazao je u intervju za RTCG desni bek španske reprezentacije Aleks Dušebajev.

Španski rukometaš se obratio na našem jeziku, a imao je prilike da igra sa Brankom Vujovićem.

19:45 "Očekujem zanimljiv meč s veoma dobrim timom koji je na prethodnom takmičenju prijatno iznenadio i pokazao odlična izdanja, i to u duelima sa Slovenijom, Hrvatskom, Sjevernom Makedonijom... Svjesni smo potencijala koji imate, izvrsnih igrača i strasti koja vas krasi. Sjutrašnja utakmica vrlo je značajna za obje ekipe, bodovi mogu da budu prilično važni u borbi za glavnu fazu. U svakom slučaju, pripremamo se dobro i očekujemo mnogo od duela s vašom selekcijom", kazao je španski reprezentativni golman Rodrigo Koralers za RTCG. On je imao prilike da igra sa našim momcima u brojnim mečevima Lige šampiona.

19:39 Naši momci dočekuju meč sa Špancima sa pravom euforijom. Svi jedva čekaju da izađu na teren.

"Dosta je takmičenja i velikih prvenstava prošlo, ali imam neki osjećaj da je svako prvenstvo priča za sebe. tako i ovaj put. Drugo Svjetsko prvenstvo za Crnu Goru. Nismo imali ni sreće ni puno šansi da se kvalifikujemo u nekimp rethodnim baraž mečevima, ali sad smo tu to je najbitnije", kazao je naš kapiten Vesko Ševaljević.

Ovo je drugi put u istoriji da naši momci nastupaju na najvećoj svjetskoj smotri, prošli put smo bili učesnici Svjetskog prvenstva prije deset godina.

Interesantno prvi put se u nekom zvaničnom meču srijećemo sa Špancima.

"Crvena furija" je jedan  od glavnih favorita za osvajanje medalje, dolazi u Poljsku bez Aleksa Gomesa, po mnogima najboljeg desnog krila, ali radi se o ogromnoj igračkoj bazi i jednom timu kojeg krasi kompleksnost.

Pored Španije, ekipa Zorana Roganovića se nalazi u grupi sa Čileom i Iranom.