24. 01. 2022. 21:57 >> 22:16
23

EP U BUDIMPEŠTI

Francuska prejaka za "lavove"

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Francuske u Budimpešti 36:27, u utakmici trećeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj. Tim porazom, drugim uzastopnim, "lavovi" su ostali bez šansi za polufinale.

Naša selekcija može do trećeg mjesta u grupi, ukoliko u posljednjem kolu pobijedi Island, a Holandija ne pobijedi Hrvatsku.

Olimpijski šampion zabilježio je drugi trijumf i napravio veliki korak ka borbi za medalju.

Francuska je opravdala ulogu favorita i još jednom pokazala zašto je jedna od najboljih i najtrofejnih svjetskih selekcija.

Crnogorska reprezentacija odigrala je dobro prvo poluvrijeme, 20 minuta bila je potpuno ravnopravan rival i dva puta imala je minimalnu prednost.

U sedmom minutu prvi put došla je u vođstvo (4:3), vodila je i 5:4, a u 22. minutu posljednji put uspjela je da izjednači (11:11).

Nekoliko promašenih zicera i nerealizovanih isključenja, osam minuta bez datog gola, omogućili su rivalu da do poluvremena stekne prednost od četiri gola (16:12).

Do polovine nastavka Francuska je uvećala razliku na deset golova (29:19) i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Prednost je u nastavku više puta iznosila i 11 golova.

Prvo poluvrijeme obilježila su i dva isključenja - crnogorskog kapitena Vaska Ševaljevića i golmana Francuske Vinsenta Žerara.

Francusku selekciju do pobjede vodio je Dika Mem sa sedam, dok su Janis Lene, Nikolas Turno, Emerik Min, Benoa Kunkud i Nikola Karabatić poostrigli po četiri gola.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo istakao Nebojša Simič, najefikasniji je bio Miloš Vujović sa sedam, dok su Branko Vujović i Marko Lasica postigli po pet pogodaka.

Pobjede su večeras ostvarili u rukometaši Hrvatske i Danske.

Hrvatska je slavila protiv Islanda 23:22 i ostala u trci za treće mjesto u grupi.

Danska je bila ubedljiva protiv Holandije 35:23 i prva je reprezentacioja koja je obezbijedila polufinale Evropskog prvenstva.

2. poluvrijeme

Francuzi prvi put imaju pet golova viška 17:12. "Cepelin" naših momaka, pogađa Miloš Vujović 17:13. Minj nakon kontre za plus šest 21:15, 37. minut. Brzopleta igra "lavova" u napadu, kažnjavaju Francuzi to iz kontre 24:17.

Nova najveća prednost Francuza 26:18. 42. minut. Predali su se "lavovi", plus 10 za Francusku 29:19, sredina drugog dijela. Igra se gol za gol 32:22, 51. minut.

Plsu 11 za Francusze na četiri minuta prije kraja 35:24.

1. poluvrijeme

Lene za vođstvo Francuske , odgovorio je Branko Vujović 1:1. Drugi gol Lenea, pogodio je na praznu mrežu, Francuska vodi 3:1. Lasica, pa Miloš Vujović dva puta pogađa za preokret 4:3.

Mem se razigrao, sa dva gola vraća vođstvo "trikolorima" 6:5. Len nakon kontre, primili smo dva gola sa igračem više 7:5, 10. minut. Opet Len, sada sa krila pogađa i donosi plus tri 9:6.

Direktan crveni karton dobio je Ševaljević, čini se prestrogo. Sudije su nakon pregleda snimka isključile našeg kapitena, koji je po licu zakačio Karabatića u prethodnoj akciji.

Čavor pogađa, prišli smo na 10:9. Sada je isključen golman Francuske Žerar, koji je faulirao Miloša Vujovića u kontri. Isti igrač koristi sedmerac za minus jedan 11:10, 19. minut. Izjednačio je Miloš Vujović nakon kontranapada 11:11.

Dva gola Ričardsona sa devet metara 13:11, četiri minuta do odmora. Treći gol Fracuza u nizu , pogađa Minj 14:11. Port donosi plus četriri, na drugoj strani Miloš Vujović koristi sedmerac. Karabatić sa zvukom sirene pogađa 16:12.