11. 01. 2020. 19:52 >> 20:06
81

PRVIJENAC NA ŠAMPIONATIMA EVROPE

Crna Gora u finišu do pobjede

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Gracu 22:21, u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva. "Lavovi" su tako upisali prvu pobjedu u istoriji na šampionatima Evrope i protiv Bjelorusije u ponedjeljak će odlučivati o plasmanu u glavnu rundu.

Crna Gora je sjajno otvorila utakmicu i stigla do plus četiri 7:3. Međutim, Srbija je serijom 6:2 uhvatila priključak, da bi se u finišu prvog dijela igralo gol za gol. Nakon 30 minuta igre Crna Gora je imala minimalnu prednost 11:10, ali je drugi dio bolje otvorila Srbija.

Izabranici Nenada Peruničića su u 40. minutu poveli su 16:13, ali je Miloš Božović sa tri gola u nizu vratio stvari u egal. U tim trenucima se razbranio i Nebojša Simić, pa su "lavovi" preko Lipovine i Stevana Vujovića stigli do plus dva 19:17.

Srbija je još jednom izjednačila, ali je posljednju riječ imala naša selekcija.

Lipvina i Mirko Radović donijeli su opet plus dva 22:20, minut prije kraja i potom je tim Zorana Roganovića iskusno priveo meč kraju.

Nemanja Grbović je bio najefikasniji kod Crne Gore sa pet golova, četiri je dao Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina.

Na drugoj strani, šest golova Lazara Kukića.

Meč odluke za plasman u drugu fazu, Crna Gora će igrati u ponedjeljak od 18.15 protiv Bjelorusije.