Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ostali sportovi

L.V.

17. 06. 2025. 17:54 >> 17:54

Titule za Novljane

U subotu, 14. juna 2025. godine, u organizaciji TK Podgorica, na Plavnici u Zeti, održan je 7. Nutrition Sprint Triatlon 2025, koji je bio državno prvenstvo u disciplini sprint-triatlon (750 m plivanje, 20 km biciklizam, 5 km trčanje). Ukupno je bilo 74 učesnika (64 muškarca i 10 žena) iz Crne Gore i još 8 zemalja – Srbije, Bosne i Hercegovine, Rusije, Ukrajine, Bjelorusije, Letonije, Albanije i Italije, od kojih je 72 uspješno završilo trku.

Najbrži je bio Luka Čupić, predstavnik TK Herceg Novi, koji je trku završio za 1:03:32. Na trčanju je napravio razliku u odnosu na konkurente i pobijedio. Drugo mjesto osvojio je Saša Radenović iz TK Podgorica, koji je u samom finišu ubrzao ritam i sa tri sekunde prednosti ušao u cilj ispred Dragana Jovanovića iz TK Kotor, koji je trku završio za 1:03:54.

Kod žena je takođe pobijedila predstavnica TK Herceg Novi, Jelena Tomašević, koja je dominirala tokom cijele trke i završila u vremenu 1:13:58. Poslije nje kroz cilj je prošla Jana Mitrović iz TK Podgorica (1:18:28), a potom i Marija Marković iz TK Kotor (1:19:54).

Svi rezultati su dostupni na sajtu saveža OVDJE.

Direktorica trke i predsjednica TK Podgorica, Žana Pavićević, bila je i više nego zadovoljna:

“Ovo je jedanaesti put da organizujemo trku na Plavnici i, po mnogim aspektima, ovo je bila najbolja trka do sada. Kao prvo, imali smo veliki doprinos službenih lica na trci – tehničkog delegata, glavnog sudije, sudija po segmentima, i naravno naših volontera – tako da bih prvo zahvalila svima njima na uspješnoj saradnji. Svi koji smo bili dio tima možemo biti ponosni na to što je ovo vjerovatno trka u Crnoj Gori koja je bila najbliža poštovanju svih pravila World Triathlon, i sigurna sam da će naredne godine biti još bolja. Uz to, sa 74 takmičara imamo i novi rekord po broju učesnika na jednoj trci na ovoj stazi, što je svakako znak da smo i dalje prepoznati kao trka koja svake godine okuplja i najbolje domaće triatlonce i brojne početnike, kao i učesnike iz inostranstva. Kao predsjednica kluba, moram biti zadovoljna, posebno što naša ideja o popularizaciji sporta i pojačanom radu sa djecom i mladima daje rezultate. Tako je 25-godišnja Jana Mitrović, nakon dva zlata u duatlonu i akvatlonu na početku sezone, uzela srebro i dokazala da je, iako u prvoj sezoni, već sjajan takmičar. Takođe, Jovan Kovačević je potvrdio da je najbolji u zemlji u konkurenciji takmičara mlađih od 19 godina, a Anton Gjolaj i Sergej Rakočević redovno su na podijumima u starosnoj grupi 20–29 godina, iako su tek dvadesetogodišnjaci. Sve to ohrabruje i nadamo se njihovom daljem napretku, kao i tome da ćemo privući još mladih takmičara”.

Na kraju, Pavićević se zahvalila Savezu, koji je dao maksimalnu podršku u organizaciji trke, kao i partnerima, Gradskoj opštini Zeta i Sekretarijatu za sport Glavnog grada.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније