Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ostali sportovi

D.B. [ Beta ]

02. 05. 2025. 12:26 >> 12:26

Pjastri srećan zbog pobjeda i ponosan na rad ekipe Meklaren

Vozač Meklarena Oskar Pjastri rekao je da je uzbudljivo pobjeđivati u trkama Formule 1, ali da je više ponosan na uloženi rad i rezultate ekipe, nego na činjenicu da vodi u generalnom plasmanu vozača.

Pjastri je pobijedio u tri od pet trka ove sezone, a poslije trijumfa u prošloj trci u Saudijskoj Arabiji prvi put u karijeri je preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu. On je u četiri trke nadoknadio zaostatak od 33 boda za timskim kolegom Landom Norisom, otkako je na početku sezone u Melburnu završio na devetom mjestu.

"Pobjeđivanje u trkama je ono što je uzbudljivo. Mislim da je vođstvo u šampionatu lijepo, ali poslije Saudijske Arabije, mnogo sam ponosniji i zadovoljniji radom i razlozima zbog kojih vodimo u šampionatu nego samom činjenicom da vodim u plasmanu vozača", rekao je Pjastri.

Pjastri ima 99 bodova, ispred Norisa koji ima 89 i aktuelnog šampiona Maksa Verstapena iz Red Bula koji ima 87.

"Mislim da s obzirom na to da mi u Melburnu nije baš dobro išlo u pogledu bodova, mislim da je sve dobro prošlo što se tiče izvođenja. S obzirom na to da sam počeo uz mali zaostatak i da sam ga nadoknadio, mislim da je to dio u kome najviše uživam, razlog zašto sam na čelu šampionata", naveo je 24-godišnji australijski vozač.

On je trke u Kini i Bahreinu počeo sa pol pozicija i pobijedio, a u Saudijskoj Arabiji startovao je sa drugog mjesta i poslije duela sa Verstapenom, koji je dobio kaznu zbog incidenta u prvoj krivini, je pobijedio.

Pjastri je rekao da je pokazao da na raspolaganju ima "različite alate" zbog kojih je pobjeđivao.

"Mislim da smo obavili solidan posao tokom sezone. Moje tri pobjede izgledale su malo drugačije. Bahrein je bio jak, jak vikend, u Kini je bilo slično, a u Saudijskoj Arabiji je bilo tijesno. Nije sve išlo po mome tog vikenda i pobijedio sam jer sam bio jak u drugim oblastima, nadam se da neću na to da se oslanjam svakog vikenda, ali ponosan sam na činjenicu da mogu da raspolažem različitim alatima i pokušam da pobjeđujemo", rekao je.

"Mislim da je to bio faktor. Zaista je uloga koju ekipa i bolid igraju prilično značajna, ali na ličnom nivou, do sada sam obavio dobar posao u različitim oblastima", dodao je on.

Šampionat Formule 1 nastavlja se trkačkim vikendom u Majamiju, a trka je na programu u nedjelju od 22 časa.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније