Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ostali sportovi

L.V.

06. 04. 2025. 18:49 >> 18:49

Pogačar nastavio dominaciju - Osvojena Trka kroz Flandriju

Tadej Pogačar je nastavio sjajnu sezonu osvajanjem Trke kroz Flandriju u nedjelju, u uzbudljivom finišu u kojem je napravio ključnu razliku u odnosu na Madsa Pedersena, Jaspera Stajvena, Matjea van der Pola i Vauta van Aerta na usponu Kvarmont pred kraj trke. Pedersen je pobijedio u sprintu za drugo mjesto ispred Van der Pola i Stajvena.

Tadej Pogačar (UAE Tim Emirati-XRG) osvojio je svoju drugu titulu na Trci kroz Flandriju, ostavivši konkurente iza sebe na starom Kvarmontu, 19 km prije cilja, i stigao sam do ciljne linije u Audenarceu.

Svjetski šampion napravio je odlučujući potez na pretposljednjem usponu 269 km duge trke, među elitnom grupom favorita u kojoj su bili Matje van der Pol (Alpecin-Decenink), Vaut van Aert (Visma-Lis e Bajk) i dvojac iz LIDL-Treka – Mads Pedersen i Jasper Stajven – kako bi došao do svoje osme pobjede na jednom od pet najvećih klasika.

Pogačar je, zajedno sa Van der Polom, od prvog uspona na stari Kvarmont, 55 km prije kraja, razbijao glavnu grupu, a potom je na posljednjem brdu dana (Paterberg) uspostavio prednost od 30 sekundi i nije se osvrtao, završivši trku sa minut i jedne sekunde ispred grupe koja ga je pratila.

Pedersen je pokazao da je najjači u četvoročlanoj grupi koja je jurila Pogačara, kada je iz zadnjeg plana skočio i pretekao Van der Pola na cilju, koji je ipak uspio da osvoji još jedno postolje – šesto u posljednjih sedam nastupa.

Zahvaljujući osmoj pobjedi na jednom od pet najprestižnijih jednodnevnih klasika, Pogačar je spriječio Van der Pola da postane rekorder po broju trijumfa u Flandriji, gdje je jurišao na svoju četvrtu titulu.

Duel između dvojice superzvijezda nastavlja se već naredne nedjelje na Pariz–Rubeu, ali za razliku od Van der Pola, Pogačar još nikada nije uspio da osvoji "kaldrmski klasik".

Pogačarov sportski direktor Fabricio Guidi izrazio je zabrinutost da bi Slovenac mogao učestvovati na trci iz straha da eventualni pad ne poremeti njegove pripreme za Tur de Frans, ali je Pogačar poručio da je osvajanje Pariz–Rubea jedan od njegovih glavnih ciljeva ove sezone.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније