- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ostali sportovi
11. 02. 2025.
16:02 >> 17:17
Ferstapen: Nisam izgubio fokus i pored četiri titule
Svjetski šampion Formule 1, Maks Ferstapen, izjavio je da, uprkos osvajanju četiri titule zaredom, nije izgubio fokus pred sezonu 2025. s Red Bul Rejsingom.
Tim će imati novi bolid, RB21, kao i novog timskog kolegu – 23-godišnjeg Novozelanđanina Lijama Losona.
„Iskreno, moj način razmišljanja se nije promijenio“, rekao je Ferstapen. „Naravno, osvojiti četiri titule bio je san, čak i više od sna, rekao bih. Smiren sam. Radujem se, naravno, da vidim koliko ćemo biti konkurentni.“
„Uzbuđen sam što ću raditi s novim timskim kolegom, Lijamom“, dodao je Ferstapen.
„Mislim da je cijeli tim uzbuđen i gleda naprijed ka ovoj sezoni. Prošla godina bila je izazovna u nekim trenucima. Naravno, imali smo mnogo dobrih momenata, ali i teških, i nadam se da ćemo u sezoni 2025. biti malo stabilniji i kompletniji“.
Sezona 2024. donijela je određene probleme Ferstapenu i njegovom timu – Lando Noris iz Meklarena i Šarl Lekler iz Ferarija u pojedinim trenucima su nadmašili Red Bul, a Ferstapenov timski kolega Serhio Peres završio je tek na osmom mjestu u šampionatu vozača. Zbog toga je titula u konkurenciji konstruktora pripala Meklarenu, dok je Ferari bio drugi, a Red Bul tek treći.
Ferstapen je govorio u Londonu nakon što je imenovan za zvaničnog globalnog ambasadora brenda AlfaTauri, Red Bulove premijum modne linije.
Коментари0
Остави коментар