- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ostali sportovi
28. 02. 2024.
12:06 >> 12:06
Čitaj mi:
PROBLEM SA STARTNIM BLOKOVIMA
Svjetski rekord na 400 metara u dvorani neće biti priznat
Svjetski rekord u trci na 400 metara u dvorani koji je postavio Kanađanin Kristofer Morales-Vilijams tokom univerzitetskog takmičenja u SAD neće biti odobren zbog problema sa propisima koji se odnose na startne blokove.
Ovaj 19-godišnji student sa Univerziteta Džordžije u SAD pobijedio je u subotu u Fejetvilu u saveznoj državi Arkanzas s vremenom 44,49 sekunde čime je postavio novi svjetski rekord, ali je Udruženje atletskih i kros trenera SAD danas ukazalo da to vrijeme ne može da bude priznato kao novi svjetski rekord.
Prema izvještaju objavljenom danas, startni blokovi korišćeni za subotnju trku nisu bili u skladu sa propisima Međunarodne atletske federacije. Po tom propisu, blokovi moraju da budu povezani sa "start informacionim sistemom" Međunarodne atletske federacije koji prati vrijeme reagovanja.
Svjetski rekord tako ostaje u vlasništvu američkog sprintera Majkla Normana koji je u martu 2018. godine tokom univerzitetskog prvenstva u Teksasu ovu dionicu istrčao za 44,52 sekunde.
Коментари0
Остави коментар