В.Г. [ Mina ]

23. 03. 2023. 20:37   >>  20:52

KARATE

Muški kata tim za bronzanu medalju, Jović i ženski tim sedmoplasirani

Muški kata tim karate reprezentacije Crne Gore boriće se za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Gvadalahari.

Tim u sastavu Vladimir Mijač, Arijan Kočan, Kenan Nikočević i Nikola Milić, prvi krug takmičenja završio je kao trećeplasirani u grupi sa 39,1 poenom.

U drugom kolu osvojio je drugo mjesto (39,1), što je bilo dovoljno za borbu za medalju.

Protivnik u nedjeljnom nadmetanju za treće mjesto i pobjedničko postolje biće Engleska.

Drugog osvajača bronzanog odličja odlučiće Francuska i Italija. Šampion Evrope biće poznat nakon duela Španije i Turske.

Ženski tim, koji nastupa u sastavu Maša Đukanović, Mila Mraković i Džena Canović, takmičenje je završio u prvom krugu kao četvrtoplasirani u grupi (36.5).

U generalnom plasmanu osvojio je sedmo mjesto.

Na korak od pobjedničkog postolja bila je i Anja Jović u kategoriji do 50 kilograma.

Ona je na startu takmičenja pobijedila Teodoru Cvetkovsku iz Sjeverne Makedonije 6:0, dok je u drugom kolu izgubila od Serap Oščelik 4:2.

Plasmanom u finale povukla je Jović u repasaž, gdje je od borbe za medalju odvojila poraz od Fidan Teimurove iz Azerbejdžana 5:3.

Na startu eliminisani su Matija Bojić (do 60) od Hrvata Noe Rumenjaka 10:4, kao i Jovana Strujić (do 55) od Portugalke Konstanse Matoš (3:3).

Poražena je i ženska ekipa u borbama od Srbije 2:1.

Nastup je zbog povrede otkazao Andrija Danilović.

Sjutra će na tatami i muška ekipa u borbama, u sastavu Nemanja Mikulić, Nikola Malović, Nemanja Jovović, takmičiti Nenad Dulović, Lazar Jovović, Balša Miličković i Dušan Bijelić.