М.П.

05. 02. 2023. 17:13   >>  18:04

EVROPSKO PRVENSTVO

Pet bronzanih medalja za crnogorski karate u Larnaki

Crnogorski karatisti Nemanja Mikulić, Nemanja Jovović, Andrija Danilović, Emre Saljiu i Jovana Damjanović, osvojili su bronzane medalje na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Larnaki.

Mlađi senior Nemanja Mikulić je u meču za bronzu u kategoriji do 84 kilograma savladao Mahira Džuha iz Bosne i Hercegovine sa 2:0. Njegov vršnjak u kategoriji preko 84 kilograma, Nemanja Jovović do odličja stigao je trijumfom nad predstavnikom Hrvatske Dariom Gluhinićem 1:0.

Junior Andrija Danilović je za treće mjesto (do 68 kg) pobijedio Grka Stilianosa Ftilakisa 6:0, dok je Emre Saljiu (do 76 kg) minimalnim rezultatom 1:0, bio bolji od Njemca Adriana Hajnriha.

Jovana Damjanović je u meču za treće mjesto (do 61 kg) slavila protiv Elize Bauld iz Škotske. Borba je završena neriješeno 2:2, ali se naša reprezentativka okitila bronzanom medaljom zbog pravila prvog osvojenog poena.

Na korak od medalje bio je Anes Arifaj (do 70 kg), ali nije imao sreće, jer je zbog istog pravila, nakon što je borba okončana rezultatom 7:7, poražen od Slovaka Ričarda Turcanika.

U katama, muški kadetsko-juniorski tim u sastavu Benjamin Aljošević, Aleksa Janjić i Ajsel Geršvic, je u okršaju za medalju izgubio od ekipe Hrvatske.

Crnogorski karate na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore predstavljalo je 30 karatista, a šampionat u Larnaki okupio je 1136 takmičara iz 48 država.