21. 08. 2022. 21:06 >> 07:10
19

EP U MINHENU

Marija Vuković osvojila srebro!

Najbolja crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju u disciplini skok u vis na Evropskom prvenstvu u Minhenu, preskočivši visinu od 195.

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju u skoku u vis na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Vuković je do uspjeha karijere i najboljeg rezultata u istoriji crnogorske atletike došla skokom od 195 centimetara.

Ona je u finalu propustila visinu od 182, a iz prvog pokušaja preskočila je ljestvicu na 186, 190 i 193 centimetara.

Visinu vrijednu srebrnog odličja, 195 centimetara, preskočila je iz trećeg pokušaja.

Na 197 centimetara tri puta je rušila, kao i Ukrajinka Jaroslava Mahučik, koja je zlato osvojila sa istom visinom, ali i manje skokova od Vuković.

Bronzana je bila talentovana Angelina Topić iz Srbije, koja je do uspjeha karijere došla skokom od 193 centimetra.