- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
27. 09. 2025.
09:07 >> 09:07
Partizan ulazi u sezonu sa rekordnim budžetom od 27 miliona eura
Partizan u sezonu 2025/26 ulazi sa rekordnim budžetom od 27 miliona eura, što je značajan rast u odnosu na prošlogodišnji budžet od oko 23 miliona. Klub je u međuvremenu doveo četiri nova pojačanja, uključujući i finsku senzaciju Miiku Murinena, dok legendarni trener Željko Obradović ostaje na klupi.
Predsjednik Partizana, Ostoja Mijailović, istakao je da je klub u potpunosti isplatio licencu za Evroligu, kao i da su plate igrača povećane za 35%.
„Naš ukupni budžet sada iznosi 27 miliona eura. Dolazak klubova kao što su Hapoel, Dubai i Valensija potpuno je poremetio tržište Evrolige i trenutno je jako teško pronaći igrače“, kazao je Mijailović.
On je naglasio da se finansijska stabilnost oslanja na tri ključna stuba – prodaju karata, sponzorstva i podršku države. „Da smo imali 30 hiljada karata u ponudi, sve bismo ih prodali. Takođe pregovaramo sa jednom međunarodnom finansijskom institucijom o velikom ugovoru koji će dodatno osnažiti naše finansije“, dodao je Mijailović.
Kada je riječ o pojačanjima, Partizan neće žuriti. „Nećemo dovoditi igrače samo reda radi. Imamo nekoliko opcija koje pratimo. Novca ima, posebno za bekovske pozicije. Sa još dva pojačanja pored Murinena zaokružićemo tim. Radimo i na dovođenju centra vrlo brzo“, naglasio je Mijailović.
Što se tiče ciljeva u sezoni, predsjednik Partizana bio je jasan: „Postavili smo tri glavna cilja – da budemo među šest najboljih timova u Evroligi, da osvojimo ABA ligu i, što je najvažnije, da se disciplinski nivo u cijelom klubu podigne na najviši standard.“
Partizan novu sezonu u Evroligi otvara u utorak, 30. septembra, u Dubaiju.
Коментари0
Остави коментар