S.V.

25. 09. 2024. 20:05 >> 20:10

EVROKUP

Mitrovićeva Cedevita Olimpija u finišu do pobjede, Radonjićev Bačahšehir ubjedljiv

Crnogorski treneri upisali su pobjede na startu Evrokupa - Cedevita Olimpija, koju sa klupe predvodi Zvezdan Mitrović slavila je u gostima protiv rumunskog Kluža 93:86, dok je Bačahšehir Dejana Radonjića bio ubjedljiv protiv Vulvsa u Litvaniji 80:69.

Kluž je bolje otvorio meč, tokom prve dionice imao je sedam poena prednosti, ali su "zmajevi" reagovali u drugom kvartalu.

Dobili su taj dio igre 27:14 i na poluvrijeme otišli sa osam poena prednosti - 46:38.

Serijom 7:2 domaćin je uhvatio priključak, ali je Cedevita Olimpija održavala prednost sve do finiša trećeg perioda. Tada je Kluž izjednačio 64:64, a potom je sjajno odgovorila Mitrovićeva ekipa.

Serijom 7:0 odvojili su se na 71:64. Ipak, Kluž je uzvratio na startu odlučujuće četvrtine serjom 10:0 i preokrenuo 76:71. Nije se, međutim, predavala Cedevita Olimpija, naprotiv. Sredinom tog perioda je vratila stvari na početak 78:78.

Uslijedila je igra koš za koš,a potom je slovenačka ekipa novom serijom, ovoga puta 6:0 (trojke pogodili Lemar i Džonson) povela 91:86 i prelomila meč.

Treba reći da je Cedevita Olimpija prošle sezone bila najgori tim Evrokupa sa jednom pobjedom.

Robinson je predvodio Cedevita Olimpiju sa 20 poena, dva više od Lemara. Kod domaćih bolji od ostalih bili su Simson sa 16, odnosno Hakins sa 15 poena.

U Litvaniji, nakon izjednačenog prvog dijela, Bačahšehir je treću dionicu dobio sa 20:13, pa je uoči posljednjih deset minuta imao devet poena prednosti 65:56.

Domaćin je prijetio u posljednjih deset minuta, prilazio na minus pet 70:65, ali je tim Dejana Radonjića imao spreman odgovor.

Turci su rutinski priveli meč kraju do konačnih plus 11 - 80:69.

Buteil je prevodio Bačahšehir do pobjede sa 17 poena, 14 je ubacio Odiase, a 13 Kavano.