С.В.

03. 12. 2023. 19:08 >> 19:09

ABA LIGA

Zadar odnio bodove iz Ljubljane, Božić čovjek odluke

Košarkaši Zadra priredili su iznenađenje u 10. kolu Admiralbet ABA lige, pošto su večeras u Ljubljani savladali Cedevita-Olimpiju 79:73.

Zadrani sada imaju polovičan učinak, dok je Cedevita-Olimpija na skoru 7-3.

U prvom dijelu je viđen izjednačen meč, da bi Zadar u trećoj četvrtini stekao sedam poena prednosti.

U četvrtoj četvrtini, međutim, domaćin je serijom 6:0 prekrenuo 62:61 i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Tamo su se bolje snašli gosti, koji su poenima Božića i Drežnjaka trasirali put ka pobjedi (70:65).

Pokušavala je Cedevita Olimpija na sve načine da se vrati, ali je Božić trojkom na pola minuta prije kraja otklonio sve dileme 75:68.

Božić je utakmicu završio sa 32 poena, a imao je osam skokova.

U poraženom sastavu istakli su se Rok Radović i Džastin Kobs sa po 15 poena.