Кошарка

Л.К.

20. 09. 2023. 23:09   >>  00:20 6

ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН

Велики подвиг у "Морачи": СЦ Дерби побједник Суперкупа

Кошаркаши СЦ Дербија побједници су Суперкупа АБА лиге.

СЦ Дерби је вечерас у Подгорици, у финалном мечу, савладао Партизан 83:81.

До подвига је тим Андреја Жакеља стигао захваљујући серији од 10:0 у самом финишу, када је повео 83:81. Човјек одлуке на крају је био Борна Капуста, који је погодио тројку четири секунде прије краја.

Партизан је , потом, имао посљедњи напад, али Камински није успио да га реализује.

Претходно, СЦ Дерби је серијом од 9:0 са краја прве и почетком друге четвртине, повео 30:20, док је у 16. минуту имао 11 поена вишка (40:29).

Партизан је преокренуо у трећој дионици, а када је стигао до плус осам у финишу, чинило се да је меч ријешен.

Ипак, посљедњу ријеч имали су "студенти"...

Најефикаснији у побједничком тиму је Обри Докинс са 18, док је Кенан Камењаш меч завршио са 14 поена.

Камењаш је уједно проглашен за најбољег играча турнира,

У београдској екипи најбољи је Кевин Пантер са 23 коша.

Пратите нас на

Коментари 6

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније