- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
01. 04. 2014.
11:16 >> 11:17
OTJERAO MENADŽERE
Šariću otac ne da u NBA
Iako se donedavno spekulisalo o odlasku na draft "ol-raund" igrača Cibone Darija Šarića, od toga po svemu sudeći neće biti ništa, a jedini razlog za to je - njegov otac. Predrag Šarić, nekadašnji hrvatski košarkaš, riješio je da otrgne sina iz ruku menadžera i da bude njegov “savjetnik” kroz karijeru.
Dario je, naime, pod uticajem svog oca otkazao punomoćje menadžerskoj agenciji Roberta Jablana, koja je na taj način ostala bez potencijalnih miliona evra.
„Dario je premlad za NBA ligu i nema te sile koja će me natjerati da mu sada potpišem saglasnost za odlazak u Ameriku“, izjavio je stariji Šarić, prenose hrvatski mediji.
Osvrnuo se Predrag i na ultimatum koji je dao svom sinu, a koji je otprilike glasio - biraj: roditelji ili menadžeri.
„Drago mi je da se Dario dozvao pameti i da je shvatio moj ultimatum i da za njega selidba u Ameriku nije dobra, gdje su menadžeri htjeli da ga povedu. Bili smo prijatelji, ali njihov nekorektan potez kada su ga odveli u Cibonu bez mog znanja sada im se obio o glavu“, rekao je otac košarkaša, aludirajući na nekadašnje prijateljstvo sa Jablanom, koji mu je jedno vrijeme bio i saigrač.
Šarićev otac je kazao da su menadžeri vršili strašan pritisak da potpiše saglasnost da Dario ode u Amerike, jer je on po tamošnjim zakonima još uvijek maloljetan.
„Zar da ode u tu Ameriku da tamo nosi krofne i torbe, da putuje od mjesta do mjesta i gleda sa klupe svoj tim kako igra? Dariove odlične igre u dresu Cibone i Hrvatske nekoga mogu zavarati, ali mene ne. Čak i kada igra najgoru košarku, on je najbolji igrač Cibosa, što samo govori o nivou i kvalitetu lige u kojoj bi se trebalo razvijati. Da se ne lažemo, on je ovu sredinu odavno prerastao, ali je pitanje da li je spreman za najbolje klubove u Evropi, a kamoli u NBA“, poručio je stariji Šarić.
Коментари0
Остави коментар