- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
27. 08. 2023.
14:07 >> 15:47
2
MUNDOBASKET
Kanada na pogon eks igrača Budućnosti do pobjede i rekorda: Čak 43 asistencije
Košarkaši Kanade poslali su poruku svim učesnicima Mundobasketa da se "ne šale" nakon što su deklasirali Francusku 30 poena razlike, danas su slavili 55 poena razlike protiv Libana 123:78.
Uz sve to oborili su i rekord Svjetskih prvenstava sa čak 43 asistencije.
Bilo je jasno da Libanci nemaju nikakve šanse, ali to ne umanjuje uspjeh ekipe koju sa klupe predvodi Đordi Fernandez.
Interesanto i prethodi rekord su držali oni kada su u Kini 2019. protiv Jordana imali 37 asisitencija.
Najveći doprinos rekordu dao je bivši košarkaš Budućnost Volija, Tre Bel Hejns koji je podijelio osam asistencija, Nik Aleksander Volker je jednu manje, po pet su imali Šei Gildžes Aleksander, Kevini Olinik i Fil Skrab.
Poenterski gledano čak osam igrača je bilo dvocifreno, a svi koji su dobili priliku su se upisali u strijelce (Luis Dort jedini nije igrao ovaj meč).
Ar Džej Baret je tako dao 17, Tre Bel Hejns 15, a Melvin Edžim, takođe bivši igrač Budućnost Volija je meč završio sa 13 poena.
Kanađane poslije ovoga očekuje duel sa Letonijom koja nešto kasije igra duel sa Francuzima.
Коментари2
Остави коментар