- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
22. 06. 2023.
22:07 >> 23:28
ABA LIGA
Partizan se nakon deset godina vratio na tron ABA lige
Košarkaši Partizana savladali su Crvenu Zvezdu 96:85 u petom, odlučujućem meču finalne serije ABA lige i osvojili regionalno takmičenje. Ovim trijumfom izabranici Željka Obradovića osigurali su nastup u Evroligi naredne sezone.
Oba tima su prije majstorice u Beogradskoj areni odbranila domaći teren, što je bio slučaj i u petom okršaju.
Partizan je od starta nametnuo jak ritam, pogađao sa skoro svih pozicija, Zvezda je u početku uspijevala da parira rivalu, ali su crno bijeli ipak nakon deset minuta igre imali prednost od 30:18.
Za prvih deset minuta, Partizan je šutirao 6/8 za tri, 4/8 za dva, imao 7 skokova i 6 asistencija, a Zvezda 2/6 za tri, 5/11 za dva, 5 skokova i 6 asistencija.
Svoju drugu, a Partizanovu sedmu trojku pogodio je Ledej na početku druge četvrtine za ''plus 15''. Petrušev je uzvratio zakucavanjem, a onda još jedna Ledejeva trojka za 36:20. Rasplamsala se borba u tom dijelu igre, problem za Zvezdu bio je što je Luka Mitrović napravio već treći prekršaj, a Lesor je iskoristio oba slobodna bacanja za 46:26 u korist Partizana.
Crno bijeli su na odmor otišli sa velikih plus 20, bilo je 54:34.
Zvezda je krenula mnogo bolje u drugom poluvremenu, nalazili su izabranici Duška Ivanovića bolja rješenja u napadu, malo po malo topili razliku Partizana, koja je u jednom trenutku bila i +21. Treću četvrtinu Zvezda je dobila 34:21, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 75:68.
I u posljednjem kvartalu Zvezda je nastavila da igra dobro, bila bolji rival na startu tog dijela igre i prije svega trojkama Vildose smanjivala zaostatak, na pet minuta do kraja meča bilo je samo 79:75 za Partizan.
Panter je na tri minuta do kraja pogodio važnu trojku, u sljedećem napadu Zvezda nije mogla do koša, odlična blokada Lesora, koji je u nastavku napada crno bijelih zakucao za +12 (89:77).Uslijedio je tajm-aut Duška Ivanovića, a onda i poeni Nemanje Nedovića.
U posljednji minut ušlo se sa rezultatom 96:85 za Partizan, nakon lijepe akcije crno bijelih i lakih poena Trifunovića.Pokušao je Kampaco na 25 sekundi do kraja meča, nije pogodio i slavlje Partizana je moglo da počne.
Najefikasniji kod Partizana, Panter sa 32 poena, Ledej je dodao 15.
U poraženoj ekipi istakao se Dobrić sa 18 poena.
Za Partizan ovo je sedma titula u ABA ligi, Zvezda ima šest.
Коментари0
Остави коментар