- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
23. 03. 2023.
21:18 >> 21:18
EVROLIGA
Zvezda stigla -12 i savladala Baskoniju
Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Baskoniju sa 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14), u utakmici 30. kola Evrolige.
Zvezdu je predvodio Nemanja Nedović sa 20 poena, Bendžamin Bentil postigao je 12 poena uz pet skokova, a Ognjen Dobrić 11 poena. Hasan Martin u pobjedi je učestvovao sa 10 poena i osam skokova, a Luka Mitrović sa osam poena, sedam skokova i pet asistencija. Fakundo Kampaco utakmicu je završio sa tri poena i sedam asistencija.
U drugoj četvrtini povrijedio se igrač Zvezde Luka Vildosa i nije se vraćao u igru.
U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Darijus Tompson sa 15 poena uz šest asistencija i pet skokova, a Rokas Gedrajtis dodao je 10 poena uz pet skokova. Maik Kotsar imao je devet poena, a Vanja Marinković sedam poena.
Baskonija je od početka povela, sa 7:0 i 13:7, a prednost od pet razlike sačuvala do kraja prve dionice.
Španski tim je sa dobrom igrom nastavio i u drugoj četvrtini i stekao 12 poena prednosti, 35:23. Zvezda je poslije toga popravila igru i predvođena Bentilom i Kampacovim asistencijama izjednačila na 35:35, a košem Nedovića povela sa 37:35.
Seriju domaćih "trojkom" je prekinuo Markus Hauard i to su bili prvi poeni Baskonije poslije sedam minuta. U posljednjim trenucima poluvremena Dobrić poentirao je za vođstvo Zvezde na poluvremenu 39:38.
Zvezda je uvećala prednost u nastavku, koja je iznosila 10 razlike poslije "trojke" Bentila 50:40 u petom minutu treće dionice. Beogradska ekipa je čuvala prednost, a Baskonija je uspjela da smanji na pet razlike košem Tompsona.
"Trojkama" Kampaca i Nedovića domaći su ponovo otišli na devet razlike, 68:59, prednost su sačuvali i ostvarili 13. pobjedu u Evroligi.
Zvezda je sada 14. na tabeli sa 13 pobjeda i 17 poraza, a Baskonija je deveta sa 15 pobjeda i 15 poraza.
U sljedećem kolu Zvezda će dočekati Valensiju, a Baskonija će biti domaćin Albi.
Коментари0
Остави коментар