- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Košarka
09. 12. 2022.
12:48 >> 12:57
RAZMJENA ZATVORENIKA S RUSIJOM
Britni Grajner stigla u SAD
Avion u kome se nalazi američka košarkaška zvijezda Britni Grajner sletio je rano jutros u SAD, pošto je oslobođena u razmjeni zatvorenika poslije gotovo 10 mjeseci provedenih u zatvoru u Rusiji.
Juče je objavljeno da je Granjer razmijenjena za ruskog trgovca oružja Vitkora Buta. Razmjena je izvršena na aerodromu u Abu Dabiju, odakle su dalje prevezeni u svoje zemlje.
Grajner je viđena kako izlazi iz aviona u vazduhoplovnoj bazi San Antonio-Lakland u Teksasu.
Dogovor o razmjeni Grajner za ruskog trgovca oružja smatra se velikim podvigom za predsjednika SAD Džoa Bajdena koji ipak nije uspio da izdejstvuje oslobađanje još jednog Amerikanca Pola Vilana koji se drži u ruskom zatvoru gotovo četiri godine.
Dvostruka olimpijska šampionka Grajner je uhapšena 17. februara na moskovskom aerodromu jer je imala patrone za elektronske cigarete sa uljem kanabisa, te je osuđena na devet godina zatvora u Rusiji.
Viktor But, poznati ruski trgovac oružjem, proveo je više od 10 godina u pritvoru u Sjedinjenim Državama.
Oslobađanjem Buta SAD su oslobodile bivšeg potpukovnika sovjetske vojske koga američko ministarstvo pravde nekad opisalo kao najvećeg trgovca oružjem. Uhapšen je u Tajlandu 2008. i izručen SAD-u 2010.
On je služio kaznu od 25 godina zatvora na osnovu optužbi da je planirao da proda oružje vrijedno desetine miliona dolara, za koje su američki zvaničnici rekli da je trebalo da bude upotrijebljeno protiv Amerikanaca.
Коментари0
Остави коментар