О.З. [ Бета ]

02. 12. 2022. 20:17   >>  20:19

"ЦРВЕНО-БИЈЕЛИ" САВЛАДАЛИ ВИРТУС

Звезда наставила побједнички низ

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у Београду екипу Виртуса из Болоње са 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19), у утакмици 11. кола Евролиге.

Најбољи учинак у екипи Звезде имао је Огњен Добрић са 20 поена, Лука Вилдоса је постигао 16 поена, уз пет асистенција, а по 12 поена су додали Лука Митровић (пет скокова) и Бен Бентил (четири скока).

У италијанској екипи бољи од осталих је био Мам Жаите са 15 поена, уз девет ухваћених лопти, док су Николо Манијон и Џордан Мики додали по 11 поена.

Звезда има скор од пет побједа и шест пораза, а Виртусу је ово био седми пораз у 11 утакмица.

Виртус је боље кренуо и већ после три и по минута је водио са седам поена разлике (4:11). Звезда је у наставку тројком Вилдосе смањила на минус један (11:12), да би Виртус затим отишао на прву двоцифрену предност (13:23).

Звезда је 0,7 секунди прије краја прве четвртине смањила резултат на 17:23, након што је лопту извео Стефан Марковић, а највиши у скоку испод коша је био Филип Петрушев.

Почетак друге дионице припао је Виртусу, који поново долази до плус 10 (17:27), али су црвено-бијели ухватили прикључак и четири минута прије краја полувремена тројком Вилдосе прилазе на 33:34.

До прве предности после почетка меча Звезда долази кошем Добрића минут и 37 секудни прије краја (38:37), а домаћи тим је потом сачувао вођство и на одмор одлази са 42:41.

Звезда је заиграла боље почетком треће четвртине и тројком Бранка Лазића долазе до плус шест (52:46).

Наставила је домаћа екипа са добром игром, која је крунисана прецизним шутем са дистанце Добрића у посљедњем нападу треће четвртине (67:55). Црвено-бијели су у прве три дионице имали осам постигнутих тројки из 17 покушаја.

Последња четвртина протекла је у одличној игри Добрића, који је свој тим водио до четврте везане побједе у Евролиги.

Звезда у сљедећем колу гостује Партизану, а Виртус Олимпијакосу у Пиреју.