О.З.  [ Бета ]

30. 11. 2022. 08:45   >>  08:43

НБА ЛИГА

Дончић убацио 41 поен против шампиона и прекинуо низ пораза Даласа

Кошаркаши Даласа побиједили су прошле ноћи на свом терену екипу Голден стејта са 116:113, и тако су прекинули низ од четири узастопна пораза.

Далас је у првој четвртини у неколико наврата водио са плус 17, да би Голден стејт до краја полувремена успио да се врати и оде на одмор са једним поеном заостатка (55:54).

Током цијеле трећине четвртине у вођству је био домаћи тим, док је посљедња дионица донијела неизвјесну завршницу.

Гости су тројком Стефена Карија повели са 110:108 у финишу меча, а затим слиједи серија Даласа од 5:0, која је почела прецизним шутем са дистанце Тима Хардавеја 1:49 минута прије краја.

Далас до краја није испустио предност и актуелним шампионима је нанео други пораз у посљедњих седам мечева.

Лука Дончић је остварио 51. трипл-дабл у каријери са 41 поеном и по 12 скокова и асистенција, Хардавеј је у побједи Даласа додао 22 поена, док је Џош Грин уписао 13 поена.

Кари је у пораженој екипи постигао 32 поена, уз по пет скокова и асистенција, Џонатан Куминга је остварио дабл-дабл са 14 поена и 10 скокова, а Дрејмонд Грин је забиљежио 12 поена.

Далас је девети на табели Западне конференције са скором 10/10, док је Голден стејт на 10. мјесту са половичним учинком после 22 утакмице.

Њујорк Никси су на гостовању савладали Детроит са 140:110.

Питање побиједника решили су трећој четвртини, а тај дио игре завршили су вођством 108:77.

До побједе их је водио Џулијус Рендл, који је на свој 28. рођендан остварио рекорд сезоне са 36 поена, а уписао је и седам скокова и пет асистенција.

По 16 поена су у гостујућем тиму додали Ар Џеј Барет, Квентин Грајмс и Џејлен Брансон.

Ајзеа Стјуарт је био најефикаснији у Детроиту са 19 поена, хрватски кошаркаш Бојан Богдановић је уписао 13 поена, а једном постигнутом тројком изједначио се на 64. месту са Мукијем Блејлоком (1.283) на листи најбољих тројкаша у НБА лиги.

Исти учинак као и хрватски играч имао је Марвин Багли, који је забиљежио и седам скокова.

Никси су на 11. мјесту Источне конференције са 10 побједа и 11 пораза, док је Детроит на посљедњем 15. мјесту са пет побједа из 23 утакмице.

Лос Анђелес клиперси су на гостовању били бољи од Портланда са 118:112.

У посљедњу дионицу Портланд је ушао са 13 поена предности (95:82), али су гости четврту четвртину ријешили у своју корист са 36:17.

Норман Пауел је за Клиперсе постигао 32 поена (22 поена у посљедњој четвртини), Реџи Џексон је забиљежио дабл-дабл са 24 поена и 12 асистенција, Роберт Ковингтон је додао 15 поена, док је до дабл-дабла дошао и хрватски играч Ивица Зубац са 12 поена и 13 скокова.

Анферни Симонс је у домаћем тиму забиљежио 37 поена, Џереми Грант је уписао 32, а босанскохерцеговачки кошаркаш Јусуф Нуркић је дошао до дабл-дабл учинка са 13 поена и 10 скокова, а уписао је и седам додавања.

Клиперси су пети на табели Запада са 13 побједа и девет пораза, а Портланд заузима сједмо мјесто са скором 11/10.