01. 07. 2022. 20:59 >> 07:50
5

PODVIG "CRVENIH"

Crna Gora srušila Francusku, Radović čovjek odluke

Košarkaši Crne Gore savladali su Francusku 70:69, u utakmici 5. kola grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Koš odluke postigao je Nemanja Radović 27 sekundi prije kraja, a potom su Francuzi promašili tri šuta u posljednjem napadu.

Crna Gora je većim dijelom meča parirala favorizovnom rivalu.

Francuska je tokom prvog dijela imala u dva navratađest poena prednosti, ali je naša selekcija dovelikog odmora preokrenul 33:31.

Potom je tim Boška Radovića sjajno odigrao treću četvrtinu, pa je uči posljednjih 10 minuta imao osam poena prednosti.

Francska je reagovala, izjednačila na 56:56, a onda se u završnici igralo poen za poen.

Žaite je bio polovičan sa penala 69:68, a onda je Radović flouterom donio minimalnu prednost i ispostavilo se pobjedu.

Francuska je promašila tri šuta do kraja, posljednji Obono sa zvukom sirene..

Radović e ubacio 15 poena, Džona Radebou je dodao 12, uz šest skokova, Vladimir Mihailović 11, a Nikola Ivanović 10.

Na drugoj strani, 18 poena Vensana Poarjea, 16 je dodao Teo Maledon.

Crna Gora će u ponedjeljak gostovati Portugalu, koji je večeras izgubio od Mađarske 69:68.

4. čevrtina

Maledon sa poludistance, pa Okobo nakon prodora 56:52. Osam poena u nizu gostiju, razigrao se Maledon 56:56, sedam minuta do kraja. Mihailović je ubacio tri penala 59:56.

Maledon trojkom vraća stvari u egal 59:59, prva trojka Francuske na meču. Okobo donosi preokret 63:61, 2.57 do kraja. Još jedan sjajan prodor Mihailovića 63:63.

Žaite zakucava, ali trojku pogađa Radebu 66:65. Igra se koš za koš 68:68. Žaite polovičan sa linije slobodnih bacanja 69:68 43 sekunde do kraja. Radović za 70:69!

Francuzi ne koriste posljednji napad. Okobo je promašio trojku...

3. četvrtina

Po koš na obje strane u prvom minutu. Pogađaju Radebou i Ivanović sa poludistance 39:3. Brzo Francuzi na krilima Poarjea hvataju priključak 41:41.

Spasjević donosi plus četiri 48:44, tri minuta do kraja četvrtine. Radebou nakon kontranapada za 50:44. Zakucavanje Ilića u kontri za 52:44. Odličan prodor Mihailovića 54:47, posljednji minut.

Nesportski faul Ilića. Nisu tu to kaznili Francuzi .I gosti prave nesportsku, ubacio je Mihailović dva penala 56:48,kraj treće dionice.

2. četvrtina

Šest vezanih poena na startu postižu gosti 21:15. Ilić zakucavanjem prekida seriju gostiju 21:17. Pogodio je sada Žugić za minus dva, tri i po minuta igre. Vraćaju se Francuzi na plus šest 25:19.

Žugić, pa novo zakucavanje Ilića za izjednačenje 25:25, 4.10 do odmora. Poveli smo 27:25, ali je Spasojević napravio nesportsku. Francuzi su postigli nakon toga tri poena i preokrenua 28:27, dva i po minuta do odmora.

Igra se koš za koš, vodimo 31:30. Pogodio je Radović za 33:31, sedam sekundi prije kraja. To je rezultat prvog dijela.

1. čevrtina

Meč je počeo. Samo jedan poen za dva minuta igre, Laberi je ubacio jedno slobodno 1:0. Flouter Ianovića za 2:1. Serija 4:0 gostiju, uzvratio je trojkom Radović 5:5, sredina uvodne dionice.

Opet su gosti napravili seriju 4:0 za 9:5. Istom mjerom uzvraćaju "crveni" 9:9. Igra se košza koš vodimo 13:12, 53 sekunde do kraja četvrtine. Kraj prve čevrtine - 15:15.