S.V.

15. 01. 2022. 20:59   >>  21:07

PARTIZAN SLAVIO U "MORAČI"

SC Derbi stao na korak od iznenađenja

Košarkaši SC Derbi poraženi su od Partizana u "Morači” 93:83, u 16. kolu ABA lige.

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa 13 pobjeda i dva poraza, a Studentski centar je zabilježio pet pobjeda i devet poraza i zauzima 10. poziciju.

"Studenti" su pali tek u finišu, pošto su ekipe u posljednjih pet minuta ušle poravnate 72:72.

Kod vođstva Sc Derbija 82:81, naša ekipa je promašila trojku, na nešto manje od dva minuta do kraja. tada je došlo do izražaja iskustvo "crno-bijelih", koji su na krilima Lejdeja  stigli do pobjede.

Amerikanac je ubacio trojku i dva penala i obezbijedio trijumf.

Prethodno, domaći su tokom treće četvrtine imali maksimalnih plus osam (52:44), nakon 30 minuta tim Andreja Žakelja je vodio 67:61, ali Partizan se vratio i u opisanoj završnici slavio.

Kamenjaš je bio najefikasniji kod Derbija sa 20 poena, Džastin Edvards je dodao 18, Andrija Slavković 13, a Pavlićević 10 koševa.

Partizan je predvodio Kevin Panter sa 17, Dalas Mur je dao dva manje.