16. 10. 2021. 20:49   >>  20:54

ABA LIGA

Budućnost od minus 12 do pobjede nad Igokeom

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Igokee 81:68, u utakmici četvrtog kola ABA lige.

Budućnost je loše ušla u meč, Igokea je u uvodnoj dionici ubacila pet trojki i stekla 12 poena prednosti poslije 10 minuta igre 24:12.

To , međutim, nije pokolebalo "plave",koji su iz minuta u minut igrali sve bolje i već do velikog odmora preokrenuli 39:34.

Sredinom treće četvrtine bilo je plus devet 49:40, da bi nakon poena Silija i Kobsa na startu posljednje četvrtine naš tim došao do plus 19 i mirno priveo meč kraju.

Sili je bio najefikasnji kod "plavih" sa 21 poenom, Rid je dodao 18, a Kobs 16 poena.

Kod gostiju najbolji su bili Džejms Robinson sa 13, te Markel Starks sa 12.

Budućnost je upisala treću pobjedu, Igokea ima polovičan učinak.

Ostali crnogorski predstavnici u nedjelju u gostima odigraće mečeve četvrtog kola.

SC Derbi će u podne igrati protiv Splita, dok će rival Mornara u 19 sati biti FMP.