N. N.

20. 10. 2024. 18:30 >> 18:32

LA LIGA (10. KOLO)

Atletiko nakon preokreta savladao Leganes i zadržao korak za najvećima

Kladioničarskim žargonom iz dva u jedan, Atletiko Madrid je savladao Leganes 3:1 i prišao na četiri boda zaostatka Realu i Barseloni, koja od 21 čas gostuje Sevilji.

Tim iz predgrađa Madrida je na "Metropolitanu" poveo u 34. minutu, kada je Kamerunac Ivan Neju zakucao loptu visoko u prvi ugao gola Jana Oblaka.

Dijega Simeone je u nastavku sve karte bacio na napad, što mu se isplatilo, jer su preokret donijeli Aleksander Serlot i Antoan Grizman.

Serlot je izjednačio u 69. minutu na asistenciju Aksela Vicela, da bi u 81. Simeoneov sin Đulijano ubacio loptu sa desne strane, a Francuz sjajno uklizao i pogodio za 2:1.

Sve je riješeno u 99. minutu, kada je Huan Alvares osvojio loptu, a onda uz malo sreće asistirao Serlotu.

Norvežanin je na ovom prekinuo dugi post u dresu "kolćonerosa", jer je jedini gol dao u 1. kolu La Lige protiv Viljareala.

REZULTATI 10. KOLA

Majorka - Rajo Valjekano 1:0 (Murići 75)

Atletiko Madrid - Leganes 3:1 (Serlot 69, 90+9, Grizman 81 - Neju 34)

U TOKU

Viljareal - Hetafe 18.30

VEČERAS

Barselona - Sevilja 21.00

SUBOTA

Atletik Bilbao - Espanjol 4:1 (Vivijan 6, I. Vilijams 28, 30, Berenger 55 - Tehero 90+2)

Osasuna - Betis 1:2 (Toro 59 - Roke 7, Avila 73)

Đirona - Real Sosijedad 0:1 (Ojarzabal 44)

PETAK

Alaves Valjadolid 2:3 (Martines 6, Garsija 90+7 - Sila 17. penal, Amala 72. penal, Anuar 76)