N.R. [ Beta ]

14. 10. 2024. 23:53 >> 23:55

liga nacija

Pobjede Francuske i Njemačke, Mađarska bolja od Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Francuske pobijedili su na gostujućem terenu u Briselu Belgiju 2:1, u grupi 2 "A" divizije Lige nacija.

Prednost Francuskoj donio je Randal Kolo Muani golom u 35. minutu iz penala, a izjednačenje Belgiji Lois Openda pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Pobjedonosni gol za Francusku postigao je Kolo Muani u 62. minutu. Gol koji je postigao vezista Francuske Manu Kone u 60. minutu poništen je zbog igranja rukom.

Kapiten Francuske Orelijan Čuameni dobio je crveni karton u 76. minutu. Vezista Belgije Juri Tilemans promašio je penal u 23. minutu.

U drugoj utakmci iste grupe, Italija je na svom terenu savladala Izrael 4:1.

Prednost Italiji donio je Mateo Retegui golom u 41. minutu iz penala, a vođstvo je povećao Đovani Di Lorenco u 54. minutu. Gol za Izrael postigao je Mohamed Abu Fani u 66. minutu. Treći gol za Italiju djelo je Davide Fratesija u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Di Lorenco pogotkom u 79. minutu.

U grupi 3 "A" divizije Lige nacija, Njemačka je na svom terenu u Minhenu nadigrala Holandiju 1:0.

Presudio je gol Levelinga u 63. minutu, nakon što je istom igraču pogodak u drugom minutu poništen zbog ofsajda.

U istoj grupi Mađarska je na gostujućem terenu u Zenici pobijedila Bosnu i Hercegovinu 2:0. Dvostruki strijelac je bio Dominik Soboslai u 38. i 50. minutu.