N.R.

11. 10. 2024. 23:29 >> 23:32

liga nacija

Njemačka sigurna u Zenici, remi Mađarske i Holandije

Njemačka je slavila na gostovanju Bosni i Hercegovini u Zenici 2:1, u trećem kolu A Lige nacija.

Oba gola za Njemačku postigao je Deniz Undav u 30. i 36. minutu, dok je strijelac za Bosnu i Hercegovinu bio Edin Džeko u 71. minutu.

U istoj grupi, Mađarska i Holandija su u Budimpešti odigrali neriješeno 1:1.

Povela je Mađarska golom Rolanda Salaija u 32. minutu, da bi izjednačenje Holandiji donio Denzel Dumfris pogotkom u 83. minutu. Holandija je od 79. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Virdžil Van Dajk.

Njemačka je prva u grupi sa sedam bodova, Holandija druga sa pet, Mađarska treća sa dva, a BiH četvrta sa jednim bodom.

U narednom kolu, Njemačka će dočekati Holandiju, dok će BiH ugostiti Mađarsku.

Fudbaleri Češke savladali su Albaniju sa 2:0 na domaćem terenu. Češka je do prednosti došla u prvom poluvremenu, da bi u drugom potvrdila pobjedu, a oba gola je postigao Tomas Čori.

Ukrajina je uspjela da savlada Gruziju sa 1:0 na domaćem terenu, u meču odigranom u Poljskoj. Jedini pogodak na meču postigao je Mihailo Mudrik u 35. minutu meča.

U C Ligi nacija Slovačka i Švedska su odigrale bez pobjednika u Bratislavi 2:2. Dva gola za domaće postigao je David Strelec u 44. i 72. minutu. Strijelci za Šveđane bili su Jasin Ajari u 25. i Ken Sema u 32. minutu.

Ranije danas, u istoj grupi, Estonija je pobijedila na svom terenu Azerbejdžan 3:1.

Švedska i Slovačka imaju po sedam bodova, Estonija tri, a Azerbejdžan je bez osvojenog boda.

U narednom kolu, Švedska će gostovati Estoniji, dok će Slovačka u goste Azerbejdžanu.