L.V.

11. 09. 2024. 21:08 >> 21:08

MLADOST DG - RUDAR 2.CFL

Bez pobjednika u derbiju kola: Cijelo uzbuđenje stalo u prvih 15 minuta

Fudbaleri Mladosti DG i Rudara odigrali su neriješeno 1:1 u derbiju 6. kola 2. CFL lige.

Remi, kojem se najviše obradovao Lovćen koji sa ove dvije ekipe predstavlja trio koji se izdvojio na vrhu tabele drugoligaškog karavana.

Cijelo uzbuđenje utakmice na "DG" areni stalo je u prvih 15 minuta utakmice.

Poveli su gosti u 8. minutu. Prekid za Pljevljake je izveo makedonski internacionalac Antonio Bozinoski, lopta je došla da Ognjena Kasalice koji se najbolje snašao u šesnaestercu, ali činilo se nije najbolje zahvatio loptu prilikom šuta.

Ipak nešto lošija intervencija golmana Petra Petrovića i odbrane popularnih "žutih" i Rudar je prvi stigao do vođstva.

Međutim prednost Pljevljaka trajala je svega sedam minuta.

Nakon kornera, uigrana akcija i kratak pas za Anđelka Jovanovića, uslijedio je centaršut nakon kojeg je IGor Vukčević bio najviši u skoku i pogodio mrežu gola Milisava Vuksanovića.

Do kraja poluvremena još nekoliko prilika za obije ekipe ali mreže su mirovale.

U nastavku utakmice, kako je meč odmicao tako je tempo igre opadao i na kraju bez pobjednika u derbiju kola.

Rudar je sada preuzeo prvo mjesto od Lovćena sa 12 osovijenih bodova, samo bod više od Cetinjana uz utakmicu više.

Mladost ima 11 bodova, koliko i Lovćen uz isto jednu utakmicu zaostatka u odnosu na Rudar.