L.V.

04. 09. 2024. 23:55 >> 23:56
1

LIGA ŠAMPIONA

Breznica ispala od Birkirkare: Igračica manje i penal u 109. minutu izbacile naše šampionke

Fudbalerke Breznice poražene su u polufinalu prvog kvalifikacionog turnira Lige šampiona od malteške Birkirakare.

Tim iz Pljevala je sjajno otvorio meč na Malti, a već u 17. minutu djevojke Miljane Rondović su doše u vođstvo.

Mrežu desetostrukog šampiona Malte zatresla je srpska internacionalka Marijana Jankov.

Nakon datog gola, naše šampionke su kontrolisale meč, iako je Birkirkara imala incijativu.

Situacija je promjenila kada je Aleksandra Vujošević dobila drugi žuti, odnosno crveni karton, pa su Maltežanke samo dva minuta kasnije došle do izjednačenja.

Mrežu naših šampionki pogodila je japanska internacionalka Juna Hazekava.

Uslijedio je pravi pritisak domaće ekipe, ređale su se šanse ali i sjajno je branila Svetlana Miličić.

U jednom trenutku Birkirkara je imala 21 šut, od toga skoro polovinu u okvir gola,ali je Miličić branila.

Meč je ušao u produžetke, i nakon prvog u kojem se rezultat nije mijenjao izgledalo je da su penali neminovni.

Međutim u 109. minutu ponovo Hazekava pogađa iz penala koji je dosudila sutkinja Lusi Tomson.

Na kraju tim sa Malte je prošao dalje i zakazao dzel sa Anderlehtom koji je ranije savladao Crvenu zvezdu 4:1.

Trba napomenuti da je naš predstavnik imao samo pet igračica na klupi za rezerve, dok je Birkirkara imala 12.