N.R.

15. 08. 2024. 23:50 >> 01:18

revanš 3. kola kvalifiakcija za lk

Dečić ispustio meč-loptu: Camaj promašio plej-of Lige konferencija

Crnogorski šampion odigrao je još jedan odličan meč, bio mnogo bolji rival u većem dijelu revanša 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Helsinkija, na kraju ipak nakon lošijeg izvođenja penala završio takmičenje u Evropi - u Nikšiću je bilo 2:1 nakon 90 minuta, pa je meč otišao u produžetke jer je Helsinski slavio 1:0 u prvom okršaju.

Imao je Iljir Camaj penal za pobjedu i plasman u plej-of, ali mu je ipak odbranio golman Helsinkija.

Mogao je Dečić sve da riješi u prvom poluvremenu, ali nedostajalo je i malo sreće, koncentracije u završnici napada, pa se na kraju ipak radovala ekipa iz Finske.

Prvu priliku na meču imao je Bojan Matić - sa pet metara je probao glavom, pravo u golmana Helsinkija.

Nastavio je crnogorski šampion da napada, bude bolji na terenu, a i ubrzo da povede - igrao se 26. minut kada je Pulejo ukrao loptu na polovini terena, stigao do šesnaesterca, raspalio po lopti i donio prednost 1:0.

I nakon datog gola Dečič je nastavio sa napadima - prvo je pokušao Kajević u 32. minutu, lopta je otišla pored gola.

Sedam minuta kasnije Striković je bio neprezican sa pet metara.

Nakon tih neiskorišćenih prilika da se prednost uveća stigla je kazna - u samom finišu prvog poluvremena, pogodio je Plandž za 1:1.

I u nastavku meča nastavio je Dečić da napada - Ognjen Stijepović je nakon centaršuta Sekulovića iz kornera pogodio stativu, nije imao sreće u toj situaciji crnogorski šampion.

Kada je djelovalo da su igrači Dečića izgubili snagu, da je Helsinki spremniji, ipak su smogli snage izabranici Milorada Pekovića i u 94. minutu uspjeli da postignu gol i dođu do pobjede i izbore produžetke. Centrirao je Drešaj, Stijepović zakačio loptu koja je ipak došla do Mašovića koji je pogodio nebranjenu mrežu za oduševljenje na tribinama.

U produžecima praktično bez pravih prilika i uzbuđenja, pa je sve riješeno penal serijom.

Seriju je otvorio Draško Božović koji je pogodio za 1:0, Lingman je na drugoj strani bio nesiguran pa je to lako odbranio Nikić.

I na startu druge serije gol za Dečič - Augusto siguran za 2:0, Ervin je potom uspio da smanji na 2:1.

Ognjen Stijepović je u trećoj seriji promašio cijeli gol, ali je golman Nikić potom skinuo loptu igraču Helsinkija.

Mašović je pogodio za 3:1, Tomas je bio siguran na drugoj strani za 3:2.

Camaj je imao šut za plasman dalje, međutim odbranio je golman Helsinkija. Moler je potom uspio da poravna na 3:3.

Drešaj je bio neprecizan, a onda je Palumec sigurnim udarcem donio pobjedu Helsinkiju.

Helsinki će u plej-ofu igrati sa Klasvikom.