S.V.

19. 07. 2024. 22:57 >> 22:56

RIVALI BUDUĆNOSTI I MORNARA U EVROPI

Poraz Radničkog, CSKA odolio u Varni

Radnički iz Kragujevca, rival našeg Mornara u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, izgubio je večeras 3:2 od Železničara iz Pančeva, na prvoj utakmici nove sezone Super lige Srbije.

Meč je odigran na stadionu Dubočice u Leskovcu, gdje će Kragujevčani igrati utakmice dok traje postavljanje novog terena na njihovom stadionu "Čika Dača".

Prvi gol za Pančevce postigao je Branislav Knežević već u trećem minutu meča, da bi Železničar do drugog gola došao 12 minuta kasnije, kada je Eze na polovini terena proigrao Daria Grgića, koji je povukao po lijevoj strani, sam stigao do šesnaesterca i savladao golmana Kragujevčana Stojana Lekovića.

U 29. minutu meča,i bek Radničkog Tomislav Dadić je šutirao sa lijeve strane šesnaesterca, ali je fudbaler Železničara Nikola Jovanović, koji je pokušao da presječe šut, loptu proslijedio u mrežu svog tima.

Treći gol za tim iz Pančeva postigao je Lazar Romanić u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a asistenciju je ponovo upisao Eze.

U 53. minutu meča fudbaleri Železničara postigli su drugi autogol, kada se nakon više odbitaka poslije izvedenog kornera i šuta Besima Šerbečića iz Radničkog, lopta od Matije Mitrovića odbila u gol.

Naredni rival Budućnosti u Evropi, ekipa CSKA 1948 na startu prvenstva Bugarske igrala je bez golova protiv Černog mora u Varni.

Domaćin je imao nekoliko dobrih prilika, ali se na golu gostiju istakao Petar Marinov.