L.V.

10. 06. 2024. 08:49 >> 08:56

BLIJEDO IZDANJE ARGENITNE

Klasa je vječna: Di Marija riješio utakmicu sa Ekvadorom

Fudbaleri Argentine pobijedili su Ekvador sa 1:0 u Čikagu u pretposljednjoj provjeri pred početak Kopa Amerike.

Gol odluke postigao je Anhel Di Marija u svom prepoznatljivom stilu, na način koji to radi već 18 godina.

Fudbaler Benfike se ubacio po desnoj strani, dobio sjajan pas od Kristijana Romera, a onda plasirao loptu pored Galidnesa.

Utakmica je počela nešto sporijim tempom, na obije strane, prije nego što se Lautaro Martines prvi našao u prilici, ali tada je stvarno i golman "trikolora" zablistao dobrom intervencijom.

Malo ofanzivniji pristup Argentine se isplatio pogotkom Di Marije, fudbaler Belgije je samo pet minuta nakon gola umalo udvostručio prednost, ali je nakon slobodnog udarca pogodio prečku.

Skaloni je u drugom poluvremenu ubacio i Lionela Mesija, upravo umjesto Di Marije, ali njegov ulazak nije doprinio kokretizovanju posjeda koji je Argenitna imala.

Mučio se svjetski prvak da stvori šansu, iako je imao kontolu i posjed lopte, pa je tako do kraja konkretniju priliku imao Ekvador, tačnije Ener Valensija koji je umalo glavom poravnao rezultat.

Do početka Kopa Amerike, Argentina ima još kontolni duel sa Gvatamalom, a prvi meč na turniru igraju 22. juna protiv Kanade.